Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Karadaş’tan Erbaş’a Destek

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın açıklamasına destek veren Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı, “Ali Erbaş yalnız değildir” dedi Diyanet İşleri Ba…

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın açıklamasına destek veren Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı, “Ali Erbaş yalnız değildir” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, geçtiğimiz günlerde verdiği hutbede ‘İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor’ açıklamasında bulunmuştu. İnsan Hakları Derneği, bu açıklama sonrası Erbaş hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı  ise Prof. Dr. Erbaş’ı savunarak “Son dönemde tüm dünyanın topyekün mücadele ettiği Covid’19 bütün insanlığı adeta esir etmiştir. İnsanların bütün düzenleri, anlayışları ve hayata bakışları değişikliğe uğramıştır. Virüsün sebepleri ve kurtulma yolları ile ilgili sağlık çalışanlarımız ve bilim insanlarımız üzerine düşen görevleri yapmanın gayreti içerisindedirler. Her kurum, bu zor zamanda kendi açısından gerekli mücadeleyi yapmaktadır” dedi.

‘GÜZİDE BİR KURUM’

Karadaşlı, “Diyanet İşleri Başkanlığımız da ilk günden itibaren gerekli tedbirleri alarak devletimizin bütünlüğü içerisinde milletimizin yarınlara daha huzurlu gidebilmesi için kendi görev alanı içerisinde çalışmalarını başlatmıştır. Hizmetlerine, bütün çalışanları ve özellikle de din görevlileriyle devam etmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığımızın; İslam dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, toplumu din konusunda aydınlatmak asli görevidir. Ülkemizin en önemli ve güzide kurumlarının başında gelir. Milletimizin ve ülkemizin kıymetli kazanımlarındandır” dedi.

‘SALDIRILAR YENİ DEĞİL’

Erbaş’ın milletçe dayanışma ve bütünleşmeyi amaç edindiğini söyleyen Karadaşlı, Kur`an ve sünnete dayalı olarak İslam Dininin emir ve yasaklarını milletimize anlatmakta ve öğretmektedir. Diyanet ve Diyanet İşleri Başkanı elbette Kur’an ve sünnete uygun konuşacaktır. Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş’ın 24 Nisan 2020 Cuma günü Hacı Bayram Camii’nde okuduğu hutbe içeriğinden rahatsız olanlar olduğunu üzülerek görmekteyiz. Özellikle sosyal medya hesaplarından bazı art niyetli veya ülkemiz aleyhine hevesleri olanların saldırıya geçtiklerine şahitlik ediyoruz. Bu saldırılar elbette yeni değildir, çeşitli bahanelerle zaman zaman yapılmaktadır” dedi.

‘BAŞKA NE SÖYLEYECEKTİ?’

Erbaş’ın hutbede okuduklarını da hatırlatan Karadaşlı, “Sayın Erbaş hutbede sarhoşluk verici maddeler ve uyuşturucu ile mücadele edelim. İslam, Lûtîliği, eşcinselliği lanetliyor. Allah indinde Din İslam’dır. İslam neyi haram kıldıysa onda kötülük ve insana zarar, helal kıldığı şeylerde de temizlik ve insana fayda vardır. İslam temizliği imanın yarısı saymaktadır. Her türlü kötülükle birlikte mücadele edelim. Dünyanın bozulan dengesini düzeltmek İslam ile mümkündür. Bütün bunlar Yüce Dinimiz İslam’ın emirleri ve yasaklarıdır’ Diyanet İşleri Başkanı bunları söylemeyecek te ne söyleyecekti?” dedi.

‘HASTALIKLI YAPI’

Karadaşlı sözlerini şöyle sürdürdü: özde insan hakları savunucusu olduklarını iddia eden bazıları, Diyanet İşleri Başkanı hakkında suç duyurusunda bulunacaklarmış’ Bulunsunlar, bulunmazlarsa şaşırırdık. Yüce Allah (cc) şöyle buyurmaktadır; “De ki: Herkes kendi mizaç ve karakterine göre iş yapar. Rabbiniz kimin doğru bir yol tuttuğunu çok iyi bilmektedir.” (İsra-84) Böyle sapkın düşünceyi savunan bu rahatsız ruh yapısındaki kişilerin, ne yüce Türk Milletimizin, ne büyük Türk Devletimizin ve ne de son Din İslam’ın değerleriyle bağları olamaz. Bu hastalıklı yapılardan bugüne kadar da milletimizin lehine bir şey görülmemiştir. Diyanet ve diyanet işleri başkanı Kur’an’ın emir ve yasaklarını anlatmakla görevlidir.”

‘DOĞRUYU ANLATMAYA DEVAM EDECEK’

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an ve Sünnete uygun şekilde hutbe vermeye devam edeceğini hatırlatan Karadaşlı, “Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş’ın 24 Nisan 2020 Cuma günü Hacıbayram Camii’nde okuduğu hutbe de bunun bir göstergesidir. Bunun içindir ki bizler de aynı şekilde ‘Ey Müslümanlar, hep birlikte Müslümanlığımızı yeniden gözden geçirelim. İbadetlerimiz bizi kötülüklerden alıkoysun. Sadece Müslümanların değil, tüm insanlığın iyiliğini amaçlayan İslam’ı öyle diri, öyle canlı ve sahih yaşayalım ki bizi öldürmeye gelen bizde dirilsin. Zira İslam’ı doğru anlamaktan doğru yaşamaktan ve doğru anlatmaktan başka çare yok. Çünkü İnneddine indellahi’l İslam. Allah indinde Din İslam’dır’ diyoruz” dedi.

‘ALİ ERBAŞ YALNIZ DEĞİLDİR’

Başkan Karadaşlı son olarak “Bu itibarla; zina, lûtilik ve eşcinsellik gibi yaratılışa, insanlığa, ailenin oluşumuna, milletimizin geleceğine ve bütün insanlığa hakaret olan bu sapkınlıkları savunanları kınıyoruz. Ülkemizin en güzide kurumlarından birisi olan Diyanet İşleri Başkanlığı’nı hedef alanların karşısında olduğumuzu ve hutbede söylediği doğrular yüzünden Diyanet İşleri Başkanı sayın Prof. Dr. Ali Erbaş’ın yanında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz. Ali Erbaş yalnız değildir” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *