Kaplan; Belsa’ya CHP’nin Bayrağını Değil, Milletin Bayrağını Dikeceğim

Kaplan; Belsa’ya CHP’nin Bayrağını Değil, Milletin Bayrağını Dikeceğim

/
/
/

CHP İzmit Beldiye Başkan adayı gösterildikten sonra hiç ara vermeksizin ziyaretlere basın ile başlayan Fatma Kaplan Hürriyet “  Kapıdan kovsalar bacadan gireceğim, 31 Mart Akşamı  Belsa’ya CHP’nin bayrağını değil, Milletin bayrağını dikeceğiz, bütün kalelerimizi geri alacağız ” dedi.

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet Kocaeli Paraf Haber Sitemizi ziyaret ederek seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Hürriyet’e ziyarette İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İlçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Engin Akbulut, CHP İzmit İlçe Yöneticileri Arda Başaran ve Hande Sarıgülle, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Hale Meriç, İzmit ilçe Gençlik Kolları eski Başkanı Mehdi Kaan Günan eşlik etti.

ŞIMARIKLIĞA KAPILMADIK

Kaplan Hürriyet açıklamalarında  Organize olduk her şey tıkır tıkır yürüdü. Başlangıçta Allah razı olsun tüm mesajlarımız yerlerine ulaştı. Basında bu konuda çok ciddi destek verdi bize, teşekkür ediyoruz. Çok keyifli bir süreçti tabi ki! bunun şımarıklığına kapılmadık. Ertesi günü pazar, tatil demeden teşkilatımız ile bir araya geldik. Kendimize bir çalışma yöntemi belirledik. Bugünde Bismillah direyerek önce ziyaretlerimizi basın ile başlattık. Sonrada partimizde emeği gecen il, ilçe başkanlarımıza, belediye başkanlarımızla, Milletvekillerimize yapacağız. Onlarla bir araya gelip görüşlerini alacağız, onların görüş ve düşünceleri bizim için önemli. Çünkü hiçbir şeyi annemizin karnında öğrenmiyoruz. Onların bize yol göstericiliği çok önemli.Süreç içerisinde  Mahalle temsilcilerimizle toplantı yapıp, proje ekipleri kuracağız, SKM’leri oluşturacağız, Profesyonel ekip ile PR çalışması içinde olup, bütçemizi oluşturacağız ve sonra hemen saha çalışmalarıni başlatacağız dedi. Hürriyet açıklamalarına devam ederken yüzündeki tebessüm yüksek enerjisi  etrafına da yansıyordu. “Ben zaten sürekli sahadayım bunu biliyorsunuz. Kalan zamanlarda düğün, cenaze, toplantı ve hasta ziyaretleri, sokak çalışmaları, esnaf ziyaretleri yapmaya devam edeceğim. Zaten hep sahadaydım, yine sokakta olacağım ama artık daha koordineli ev çalışmaları ziyaretler yapacağız” dedi.

İZMİT’Tİ GÜLÜMSETMEK ADINA KAZANACAĞIM

Kaplan Hürriyet  açıklamalarına önemli konularada değindi. Yaklaşık  3 ay boyunca yapacağımız çalışmaları şimdiden koordineli bir şeklide yapıyoruz. Hazırlıklarımız tamamlanmak üzere,  her eve gireceğiz kendimizi anlatacağız, disiplinli ve koordineli çalışacağız çalışmadan hiçbir şey olmaz dedi. Ardından 'Sevmek güzel şey, sevilmek çok daha güzel. Kocaeli beni seviyor, bende Kocaeli’ni. İzmit’ti Gülümsetmek adına kazanacağım. AKP’nin adayı kim olur!  bilmem beni de ilgilendirmiyor. Bildiğim tek şey ben İzmitlilerin adayıyım ve başkanı olacağım,  İzmit’te CHP’nin bayrağını değil,  Milletin bayrağını asacağım'  dedi. Kaplan sozlerinendevamnederken  İnsanların bize ihtiyacı vardı. Bizim sloganımızı da milletimiz buldu. “Gülümse İzmit Hürriyet geliyor” sloganı benim düşünerek bulduğum bir slogan değildi,  İzmit buldu bu sloganı açıklamalarına yer verdi. Hürriyet; Gençlerimiz sağ olsunlar bu sloganı yaydılar, sosyal medyada etiket yaptılar. Bizde halkımızın bulduğu bu sloganı seçim sloganı olarak kabul ettik. Pazarcılar bile Fatma hanım en azından gülümsemeyi biliyor dediler. Demek ki!  Kocaeli’nin ve İzmit’tin bize ihtiyacı var. Bizde pozitif bir kampanya ile insanlara dokunarak kavgalar üzerine değil, gerçekten huzur üzerine kimseyi ayırmadan, kimseye sen ben kavgası üzerinden partizanlık yapmadan,  herkese dokunarak yürümek istiyoruz dedi.

İZMİTLİLERLE İZMİT’İ YÖNETECEĞİZ

Kaplan Hürriyet;  Ben vekil olmadan önce iki sözüm vardı; Birincisi herkesin vekili olacağım demiştim ve bunu başardığımı düşünüyorum. Kimseyi ayırmadım ve bugün insanların bana bakış acısı ve sempati duymasının sebebi budur.  Ben herkese insani değerler üzerinden yaklaştım ve hep sahada oldum. Aynı şeyi devam ettireceğim. Bir söz verdik, biz Belsa’ya CHP’nin değil,  Milletin bayrağını dikeceğiz. Bu söz bizim açımızdan çok önemli amacımızı da ortaya koyan bir söz. Ve biz Milletin Bayrağını 31 Mart’ta Belsa’ya dikeceğiz, İzmitlilerle beraber İzmit’ti yöneteceğiz. Seçim süreci  boyunca ikili tartışmalara girmeyeceğiz, rakip üzerinden herhangi bir pozisyon kullanmaya ihtiyacımız olmayacak,  biz kendimizi ve projelerimizi anlatacağız, gerçekçi projeler yapacağız, öyle siyasi atmasıyla değil, gerçekten İzmit’tin ihtiyacı olan güzel projeleri ortaya koyup sonra da ihtiyaç olan neyse bu kenti daha huzurlu, daha mutlu, ayrıştırmadan herkesin yaşam alanlarına saygı göstererek, herkesin inancına, kültürüne sahip çıkarak çalışacağız dedi.

SAMİMİYET VE KAZANMAK

ÜZERİNE KURULAN BİR İTTİFAK

Kaplan Hürriyet; Benim adaylığım açıklandığında aday adayları da aynı şekilde Cengiz Bey de oradaydı.  Benim yanımdaydı, elimden tutup kaldırdı kendisine teşekkür ediyorum. Kendilerini anlayabiliyorum aynı şey bizim içinde geçerli olabilirdi.  Sefa beyin adaylığı konuşuluyor  bu güzel bir şey, ancak takdir edersiniz ki!  Sistem şuanda tüm partileri ittifaka zorluyor, İktidar bile ittifak yapmak zorunda kalıyor. Çünkü matematik ortada her iki ittifakı da karşılaştırdığımızda şöyle bir şey ortaya çıkıyor.  Bizim ittifakımızda çıkara dayalı, ben bilirim adayını, adayı ben çıkardım, hadi buna oy ver, değil de karşılıklı anlaşma ve her iki partinin tabanının da sahiplenebileceği isimler konuşuluyor. Bu çok güzel bir şey,  benle ilgili İYİ Parti de açıklama yaptı zaten. Bir yanımda CHP İl Başkanım, bir yanımda İYİ Parti İl başkanı Şanbaz Yıldız vardı. Her ikisi de konuşma yaptı, güzel mesajlar verdiler. Koşulsuz şartsız destekliyoruz dediler. Bu çok  güzel bir şey samimiyet ve kazanmak üzerine kurulan bir ittifak. Bu anlamda da elimiz rahat, Sefa bey Kocaeli Büyükşehir Adayı gösterilirse benim de elim rahatlar, bu anlamda iyi partinin de egoları yok, onlarda kazanmak istiyoruz, hedef koydular. Bu güzel bir şey inanmak başarmanın yarısıdır dedi. 

KAPIDAN KOVSALAR BACADAN GİRECEĞİM

Kaplan Hürriye çok iddilalı. Basın benle ilgili her zaman olumluydu, zorluk yaşadığım bir basın çok az oldu. Bireysel olarak benimle derdi olan olur elbette siyasetçiyiz. Dostumuz da var, düşmanımız  da bu çok normaldir. Ama genel de basın bana hep destek verdi. Bende kimseyi kırmamak adına ölçülü davranmışımdır. Aynı nezakete devam edeceğim  Cep telefonu ile şahsıma atılan tüm mesajlara kendim cevap veriyorum. Herkese ulaşmaya çalışıyorum ama insanız bazen yetişemediğim ulaşamadığım oluyor. Bazen kızanlar oluyor, bazen Benim unuttuğum atladığım oluyor ama genelde herkese cevap vermeye çalışıyorum dedi. Hürriyet; "Beni kapıdan kovsalar bacadan girerim" inatçıyımdır, ikna ederim, Biliyorsunuz pazarcılarla bile kanka olduk. Normalde çoğu CHP’li değil ama bana insani ilişkiler kurduğum için bir çoğu sempatik bakıyor. Bütün kalelerimizi geri alacağız. Ben hep şunu söylerim “CHP’nin her kalesi vatanın da bir güvencesidir ”soyadımın da Hürriyet olması hepsini bir arada aynı anlamı çağrıştırır oldu. Bir işi sevdiğiniz zaman sonuca muhakkak ulaşırsınız. Ben görev insanıyım ve verilen görevi en iyi şekilde yaparım dedi.

KOCAELİ SPOR SİYASET ÜSTÜDÜR

Açıklamalarında Kocaelispor'a da  degindi. Kocaeli spor siyaset üstüdür sözlerine de yer veren Hürriyet “Yeşil Siyak Aşkı” asla siyasete alet edilmemelidir. Siyaset meydanlarında da Kocaelispor ile ilgili atıp tutmaya da gerek yoktur. Bizim bu zamana kadar duruşumuz, Kocaelispor sevdamız da ortadadır. Yetki aldığımız takdir de elimizden ne geliyorsa sonuna kadar destek vereceğiz. Bugüne kadar imkânsızlıklara rağmen durduk yanlarında., elimizde ne yetki varsa kullandık. Bundan sonra elimizde ne kadar yetki varsa Kocaelispor için kullanacağız. Ne yapmak gerekiyorsa akıllıca taraftarlar ve kulüp ile birlikte her türlü imkanı da seferber ederek ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız ve sadece bu Kocaelispor için değil , vatandaş da bizden ne istiyorsa yapacağız dedi. Ardından Kocaeli sporu siyasete karıştırmak istemediğim için Kocaelispor ile ilgili seçim sahalarında vaatler bulunma derdinde değilim. Çünkü ben gerçek bir Kocaelisporluyum, İzmitliyim açıklamalarına yer verdi.

SANDIK BAŞINDA HAKKIMIZI KORUMAK İÇİN HER TÜRLÜ MÜCADELEYE HAZIRIZ

Hurriyet; Biz seçim çalışmalarına başladık sözlerine yer verirken " Yöneticilerimle beraber, sandık görevlilerini belirlemeye başladık, Sandık görevlilerinin eğitimlerini de şimdiden vereceğiz. Sadece sandık görevlisi değil mahalle çalışmaları da yapacağız. Eski seçimlerde eksik kalan yerler, eksik kalan noktalar nelerse onları tamamlayacağız. Artık sandıkta bir değil belki de üç  kişi görev yapacak. Şuanda çok fazla talep geliyor bu anlamda. Sandığa bende oturacağım, ben de oyuma sahip çıkacağım diyenler çok.  Bunların hepsini tek tek kayıt altına alıyorum, o yüzden bana gelen mesajları sıkı takip ediyorum. Onların hepsi bende isimleriyle kayıtlı, yapmak istedikleri görevlerle kayıtlı altına aldım. Sandık başında hakkımızı korumak için her türlü mücadeleye hazırız" dedi. Biz bu dönem Büyükşehir’i ve ilçeleri almayı hedef edindik. Başarının en büyük anahtarı çalışmak olacak.  Başarı inanç ve çalışma ile beraber gelir, ben değil biz kazanacağız,  İzmit kazanacak dedi.  Ve son olarak Seçimlerde sadece 2 müzik kullanacağını da açıkladı.   Partimizin zaten müzikleri mevcut, Profesyonel bir ekip ile kaliteli işler ortaya çıkaracağız. İzmitli müzisyen arkadaşlarımız bizim için bir şarkı bestelediler. Bunu da ilerleyen günlerde güzel bir klip eşliğinde sizlere sunacağız. Ama şu anlık sürpriz olacak. Bir tanıtım toplantısı düzenleyip basının ve yöneticilerin olacağı toplantı da bunları tanıtacağız. Ama biz şuan için profesyonel bir ekip ile  bizi doğru yönlendirmesini istiyoruz dedi.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf