Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kabaoğlu’nda Altyapıyı Tamamlayıp Suyu Verdiler!

Kabaoğlu’nda Altyapıyı Tamamlayıp Suyu Verdiler!

Kocaeli genelinde 12 ilçenin her mahallesinde ve her karışında çalışmalarına aralıksız devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, İzmit ilçesinde Hayvan Yaşam Alanı yapılacak alanda sürdürdüğü içme suyu hattı ve foseptik çalışmalarını tamamladı.

İSU Genel Müdürlüğü’nün 2023 yılı Ağustos ayı itibariyle ihalesi gerçekleştirilen ve ihale sürecinin ardından gerekli izinlerin alınmasıyla çalışmaların başladığı Hayvan Yaşam Alanı'na su sağlayacak olan içme suyu hattı çalışmaları tamamlandı. Kabaoğlu Mahallesi’nde tamamlanan çalışmalarda toplamda 3 bin 818 metre uzunluğunda içme suyu hattı ile 250 kişilik foseptik yapıldı.

3 BİN 818 METRE YENİ İÇME SUYU HATTI VE 250 KİŞİLİK FOSEPTİK YAPILDI

Kocaeli’de yaptığı altyapı yatırımları ile kullanım ömrünü doldurmuş olan hatları yenileyen İSU Genel Müdürlüğü, aynı zamanda yeni yerleşim alanı ve sosyal alanların altyapı hatlarını inşa ediyor. İSU, yapılan çalışmalar kapsamında İzmit Kabaoğlu Mahallesi’ne yapılacak olan Hayvan Yaşam Alanı'nda; 160 mm çapında PVC borularla 1.791 metre, 110 mm çapında PVC borularla da 2 bin 27 metre uzunluğunda içme suyu hattı ile toplamda 3 bin 818 metre uzunluğunda yeni içme suyu hattı çalışmalarını tamamlayarak bölgeye su vermeye başladı. Ayrıca, bölgede atık suların toplanabilmesi amacıyla 250 kişilik foseptik inşa çalışması da tamamlandı.

İSU, KALİTELİ ALTYAPI KESİNTİSİZ HİZMET İÇİN ÇALIŞIYOR

Şehrin her karışında çalışmalarını aralıksız sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, sağlıklı altyapıyı şehrin her noktasına ulaştırarak vatandaşların kaliteli ve kesintisiz hizmet alması için durmaksızın çalışıyor.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *