İZMİT'TE POTANIN YILDIZLARININ HEDEFİ AVRUPA

İZMİT'TE POTANIN YILDIZLARININ HEDEFİ AVRUPA

/
/

İzmit Belediyespor Kadın Basketbol takımı hedefini Avrupa olarak belirledi.

Kocaeli’yi Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde temsil eden İzmit Belediyespor Kadın Basketbol takımı oyuncuları, sezon öncesi tanıtım lasmanı yaptı.

TAKIM SEZONA HAZIR

İzmit 41 Burda AVM'nin sponsorluğunu üslendiği  41 Burda AVM içerisinde hizmet veren Barista Plus Cafe’de gerçekleşen toplantıda açıklama yapan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 2019-2020 sezonu öncesi potanın perilerinden bu sezon çok umutlu olduklarını, takımın hedefinin süper ligin yanı sıra Avrupa liglerinde başarıyı yakalamak olduğunu söyledi.

PERİLER İZMİT'İN ADINI AVRUPA'YA DUYURACAK

İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın 2019-2020 sezonu Türkiye Kadınlar Basketbol Süperligi lansman toplantısı gerçekleştirildi. 41 Burda AVM içerisinde bulunan Barista Plus’ta gerçekleşen lansman toplantısına İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut, İzmit Belediyespor Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Uğur Koştur, İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürü Mithat Ağa, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Çetin Sarıca ve İzmit Belediyespor Kadın Basketbol takımı katıldı. Lansman toplantısında Başkan Hürriyet, perilerin İzmit’in adını Avrupa’da duyuracaklarına inandığını ifade etti.

YENİ TRANSFERLER TANITILDI

Lansman toplantısında İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı oyuncuları Melek Yusufoğlu, Gizem Yavuz, yeni transferler Özge Kavurmacıoğlu, Gamze Takmaz, Nazlı Bircan Gökdemir, Ezgi Malancı, Yasemin Güneş, Monika Grigalauskyte, Avery Rochelle Warley, Sasha Cado hazır bulundu. WNBA’dan transfer edilen Courtney Williams ise Amerika’da ki final maçları nedeniyle toplantıya katılamadı. Oyuncuların yanı sıra baş antrenör Erkan Metin, yardımcı antrenörler ve yöneticiler de toplantıya katılım sağladı.

HEDEFİMİZ AVRUPA

Toplantıda ilk olarak konuşan İzmit Belediyespor Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Uğur Koştur, “2019-2020 Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi önümüzdeki hafta başlıyor. Bu yıl hedefimiz Avrupa kupalarına gitmek. Bizi zorlu bir maraton bekliyor.  Bu yılki mücadelede 4 takım küme düşecek. Hem ülkemize uygun hem de Avrupa’da mücadele edebilecek takımlar çıkacak. Bu süreçte bize destek veren Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür ediyoruz. Basketbol gerçekten spor dalları içerisinde futboldan sonra en iyilerinden biri. Özellikle kadın basketbolu konusunda bizim bir avantajımız var bunu da her söyleşi de toplantıda belirtiyorum” ifadelerinde bulundu.

CUMARTESİ MAÇA BEKLİYORUZ

Konuşmalarına devam eden Koştur, “Belediye Başkanımız kadın olduğu için bizlere ayrı bir değer, ayrı bir güç veriyor. Hem maddi hem manevi anlamda her zaman yanımızda oluyor. İzmit spor kenti olacak dedik. Bu kapsamda sadece A takım olarak değil alt yapı anlamında da ciddi bir çalışma yapma niyetindeyiz. Çeşitli kollarda, çeşitli yaş gruplarında çalışmalarımız devam ediyor. Biz siyasi bir yapı değiliz. Yönetim kurulunda her görüşten arkadaşımız var. Biz kentin takımı olgusunu yaratmak istiyoruz. Herkesi 12 Ekim Cumartesi günü saat 17.00’de Atatürk Spor Salonu’nda olacak ilk maçımız Elazığ İl Özel İdare maçına bizi desteklemeye bekliyoruz” dedi.

SONSUZ BAŞARILAR DİLİYORUM

Ardından konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Bir kadın başkan ve aynı zamanda sporcu ve sporsever başkan olarak kadın basketbol takımının bu dönemki mücadelesine başlıyoruz. Hazırlık dönemi boyunca göstermiş oldukları hassasiyet ve oluşturdukları uyum konusunda takımımıza ve spor müdürümüze teşekkür ediyoruz. Süper ligde mücadele edecek olan İzmit Belediyespor kadın basketbol takımımıza da bu sezonda sonsuz başarılar diliyorum” dedi.

TAKIMIMIZ İZMİT’İN ADINI AVRUPA’YA TAŞIYACAK

 Başkan Hürriyet, “Çok güzel transferler yapıldı. Önceki dönemden bu sene de devam eden ve NBA oyuncusu dahil aynı zamanda alt yapıdan 18 yaşında genç arkadaşlarımızın da takımda olması takım ruhunun ciddi anlamda güzel bir uyuma sahip olmasını sağlıyor. Bize aslında ciddi anlamda başarının da anahtarını getirecek olan önemli organizasyon temeli diye düşünüyorum. İnanıyorum ki teknik ekiple birlikte sporcularımız çok ciddi bir uyum sağlayacak ve bu sene de çok iyi işler başaracaklar. Buna olan inancım tam. İnanıyorum ki takımımız İzmit’imizin adını Avrupa’ya taşıyacak ve mutlaka başarılı olacak. Amacımız Avrupa’da mücadele etmek. Bu yolda ilk maçımız olan Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda ki ilk maçımız olan Elazığ İl Özel İdare maçına herkesi bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf