Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

İzmit'te İlk Başvuru Talha Kös'ten

AK Parti'de İzmit Belediye Başkanlığı için ilk başvuruyu Talha Kös yaptı. Adaylık başvurusunda konuşan Kös, “Bu kenti kısır tartışmalardan kurtarmak için adayım” dedi.

İzmit'te İlk Başvuru Talha Kös'ten

AK Parti'de İzmit Belediye Başkanlığı için ilk başvuruyu Talha Kös yaptı. Adaylık başvurusunda konuşan Kös, “Bu kenti kısır tartışmalardan kurtarmak için adayım” dedi.

Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi AK Parti'de belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için başvurular 9 Kasım'da başladı. 17 Kasım'a kadar devam edecek başvuru sürecinde ise İzmit Belediye Başkanlığı için ilk başvuruyu Talha Kös yaptı. Seka Park’ın mimarı olarak tanınan Talha Kös, bugün AK Parti İzmit İlçe Başkanlığına gelerek başvuru evraklarını teslim etti, aday adaylığı başvurusunu tamamladı. Başvurusunda Kös’e; Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Fedarasyonu Başkanı Murat Aydın, Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, muhtarlar ve sevenleri eşlik etti. Evrakları Kös’ten İzmit İlçe Başkanı Halil Güngör Dokuzlar teslim aldı.

'KENTİ KISIR TARTIŞMALARDAN KURTARACAĞIM'

Talha Kös ilçe başkanlığında basın mensuplarına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Ben İzmit'te doğmuş İzmit'te büyümüş, bu kentte anılarını biriktirmiş biriyim. Dedemin, babamın mezarı burada, benim de mezarım burada olacak. Türkiye bir afet ülkesi. Bu şehirde kayıp beş yıl adına, kentsel dönüşümle ilgili yeni çıkmış yasaların bu kentte iyi işletilmesi adına, hükümetimizin 2023 vizyonunu, AK Parti belediyecilik vizyonumuzla buluşturmak adına, bu kenti kısır tartışmalardan kurtarmak için, AK Parti vizyonuna kavuşması için bu şerefli göreve İzmit Belediye Başkan Aday Adaylığımın başvurusunu partime yapmış bulunuyorum. Bu kent bana geçmişte çok kritik görevler, kritik işleri emanet etti. Fırsat tanıdılar. Ben de elimden geldiği kadarıyla tüm şehrimize hizmet etmeye gayret ettim. Bugün eğer bir birikimim varsa bunu AK Parti çatısı altında yine değerlendirmek istiyorum. Bizim ortaya koyacağımız bir şeyler varsa bunun AK Parti çatısı altında bir kıymeti vardır. Bu kentin gerçekten yükü çok ağır. Yılda üç beş kurdele keserek, açılışlarını yaparak bu kentin problemlerini ortadan kaldırma şansımız yoktur. Bunun için bambaşka bir hizmet vizyonu lazım. İzmit'te farklı bir vizyonla hizmetleri koymamız lazım. Bunun adresinin de Ak Parti ve Cumhur İttifakı'nın topluma sunduğu güvenli ortam olduğuna inanıyorum.”

“DAHA DA BAŞVURU OLACAK”

Kös’ün ardından konuşan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Halil Güngör Dokuzlar ise, “22 yıllık siyasi hareketimizde birçok seçim galibiyeti yaşamış ekip olarak ilk önce Talha Bey kardeşimizle başlıyoruz. İnşallah daha da başvuru olacak. Bu teveccühü bu partimize olan inanç doğrultusunda daha yüksek seviyelere getireceğiz. Siyaset biliyorsunuz ki nasip işi. Özgüven gösterip ‘ben de varım, ben de bu davanın içerisinde bir nefer olmaya hazırım’ diyen Talha Kardeşimi tebrik ediyor başvurusunun hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum” dedi.

TALHA KÖS KİMDİR?

6 Mart 1975 İzmit doğumlu. Ulugazi İlkokulu, İzmit Ortaokulu, İzmit Lisesini bitirdi. Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Bölümü mezunu. Kocaeli’de SEKAPARK, Ankara’da Dikmen Vadisi olmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerinde önemli projelere imza attı. 54.Hükümet Başbakanı Prof.Dr.Necmettin Erbakan’a şehircilik alanında danışmanlık yaptı. Halen; Kentsel tasarım ve mimarlık alanında dünyanın en iyi uzmanlarının bir araya geldiği Uluslararası Kentsel Gelişim Zirvesinin koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *