Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

İzmit'te Çevreyi Ve Parkları Kirletenlere Ağır Ceza Geliyor!

İzmit Belediyesi çevre kirliliğine sebep olan şahıs ve işletmelere ceza yazdıracak. İzmit Belediyesi çevreyi kasıtlı bir şekilde kirleten, parkları ve yeşil alanları hor kullanan kişiler hakkında cezai işlem uygulanacağını açıkladı.

İzmit'te Çevreyi Ve Parkları Kirletenlere Ağır Ceza Geliyor!

İzmit Belediyesi çevre kirliliğine sebep olan şahıs ve işletmelere ceza yazdıracak. 

İzmit Belediyesi çevreyi kasıtlı bir şekilde kirleten, parkları ve yeşil alanları hor kullanan kişiler hakkında cezai işlem uygulanacağını açıkladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre;

İzmit Belediyesi olarak, kentimizin temizliği ve çevre sağlığını korumak amacıyla önemli bir adım atıyoruz. Daha önce yapılan anket çalışmalarında çevreyi, parkları ve ortak kullanım alanlarını kirletenlere karşı cezai yaptırımlar uygulanması konusunda vatandaşlarımızın büyük bir desteğini aldık. Bu doğrultuda, çevremizi korumak ve gelecek nesillere daha temiz bir İzmit bırakmak amacıyla yeni bir cezai yaptırım sürecini başlatıyoruz.

ÇÖP ATANLARA KATI CEZA

Bu uygulama kapsamında, çevreyi kasıtlı olarak kirleten, parklarımızı ve yeşil alanlarımızı hor kullanan, gelişigüzel çöp atan kişilere yönelik çok katı cezalar uygulanacaktır. Zabıta ekiplerimiz ve ilgili tüm müdürlüklerimiz, bu konuda önceden bilgilendirilmiş ve gerekli önlemleri almıştır.

AMAÇ ÇEVRE DUYARLILIĞINI ARTIRMAK 

Amacımız, cezalandırmaktan ziyade, tüm vatandaşlarımızı daha duyarlı ve sorumlu bir şekilde hareket etmeye teşvik etmektir. Hep birlikte daha temiz ve yaşanabilir bir İzmit için çalışmalıyız. Bu konuda göstereceğiniz anlayış ve destek için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla, İzmit Belediyesi açıklaması yapıldı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *