Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

İzmitli Kadın Çiftçiler Silifke, Anamur'da Gelişen Tarım Çeşitlerini İnceledi

İzmit Ziraat Odası organizasyonunda Kocaeli'ndeki çiftçi kadınları desteklemek amacıyla Silifke - Anamur'a kültür ve tarım gezisi düzenlendi.

İzmitli Kadın Çiftçiler Silifke, Anamur'da Gelişen Tarım Çeşitlerini İnceledi

İzmit Ziraat Odası organizasyonunda Kocaeli'ndeki çiftçi kadınları desteklemek amacıyla Silifke - Anamur'a kültür ve tarım gezisi düzenlendi. Kocaeli Valiliği ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle 3 günlük geziye 46 kişilik gurup 35 bayan çiftçi katıldı. 

İzmit'in köylerinde çiftçilik yapan kadın çiftçiler Silifke - Anamur'a düzenlenen kültür ve tarım gezisinde ülkemizde gelişen yeni tarım çeşitlerini yerinde görme ve öğrenme fırsatı buldu. İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan orğanizasyonundaki kültür ve tarım gezisinde Kocaelili kadın çiftçiler Muz seraları, limon, mandalina, nar, çilek seraları, ejder meyvesi seraları, muz imalat yerini, topraksız tarım uygulamalarını yakından görüp yerince inceledi. 

KADIN ÇİFÇİLER ADINA TEŞEKKÜR ETTİ

Anamur Ziraat Odası - Silifke Ziraat Odası ile İzmitli kadın çiftçilerin bir araya gelerek üretim ve üretilen ürünlerin pazarlanması konusunda bilgi alışverişinde bulundu. Cennet Çöküntüsü, Cehennem Çukuru Müzesini, Astım Mağarasını, Gilindere Mağarası (Aynalı Göl),  Anamur Antik kentini  gezen, kültürel anlamda da birçok bilgi edinen kadın çiftçiler geziden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Her köşesi cennet olan ülkemizin bereketli topraklarında her mevsim ürün elde edebilmenin mümkün olduğunu, üretmek ve bu konuda bilgi edinmenin çok kıymetli olduğunu öğrendiler. İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan yaptığı açıklamada; " Her zaman çiftçilerimizin ve kadın girişimcilerimizin yanında olan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'a, bu bilgilendirici ve ufuk açıcı gezi ve verdikleri destek  için kadın çiftçilerimiz adına teşekkür ediyoruz" dedi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *