İZMİT UĞUR ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ'NDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

İZMİT UĞUR ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ'NDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

/
/
/

İzmit Uğur Anadolu Lisesi, LÖSEV ve Kızılay haftasında duyarlılığı artırmak adına etkinlikler düzenledi

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası ile 29 Ekim-04 Kasım Kızılay haftasında bir dizi etkinlik gerçekleştiren İzmit Uğur Anadolu Lisesi, sosyal sorumluluk projelerine katkı sunmaya devam edecek.

‘DESTEĞİMİZ SÜRECEK’

 

İzmit Uğur Anadolu Lisesi, 2- 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasında farkındalık oluşturmak için İzmit Yürüyüş Yolu’nda yürüyüş etkinliği düzenledi. LÖSEV‘in Kardeş Okulu olan İzmit Uğur Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Tuncay, “Öğrencilerimizin bilinçlenmesi, empati kurması sosyal sorumluluk bilincine sahip olmaları için eğitim öğretim sürecinde sosyal sorumluluk projelerine destek vermekteyiz. LÖSEV gibi önemli bir sosyal oluşumun içinde olmaktan ve kardeş okul olarak anılmaktan gurur duymaktayız. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da İzmit Uğur Anadolu Lisesi olarak sosyal sorumluluk projelerine katılımlarımız devam edecektir” dedi.

‘DUYARLILIĞI ARTIRMAK ADINA’

İzmit Uğur Anadolu Lisesi, her yıl 29 Ekim-04 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay haftasında kentin çeşitli caddelerinde farkındalık oluşturdu. Konuyla ilgili konuşan Okul Müdürü Ayhan Tuncay, “Ülkemizin yardım kuruluşları içinde önemli bir yere sahip olan Kızılay, insanların düşüncelerini yüceltip dünyamızı güzelleştirecek barış içinde bir arada yaşamamızı sağlamaktadır. Bu amaçla Kızılay haftasında öğrencilerimizle duyarlığı artırmak için sokağa indik ve vatandaşlarımıza bilgilendirme yaptık. Okul olarak bu tarz sosyal yardım kuruluşları ve projelerinin bir parçası olmaktan mutluluk duymaktayız” dedi. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf