Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

İzmit Rotary Kulübü Çalışmalarıyla Bölge Birincisi Oldu

İzmit Rotary Kulübü, Antalya’da düzenlenen konferansta Uluslararası Rotary 2420 Bölgesi Birincilik Ödülüne layık görüldü.

İzmit Rotary Kulübü Çalışmalarıyla Bölge Birincisi Oldu

İzmit Rotary Kulübü, Antalya’da düzenlenen konferansta Uluslararası Rotary 2420 Bölgesi Birincilik Ödülüne layık görüldü.

Kurulduğundan bu yana sayısız çalışmasıyla yüreklere dokunan, geliştirdikleri projeler ile geleceğe umut olan İzmit Rotary Kulübü, hak ettiği gibi Uluslararası Rotary 2420 Bölgesi Birincilik Ödülüne layık görüldü. Bu ödüllerin yanı sıra 4 ödül daha alan kulüp, başarıya doymadı. Ödüllerini, Antalya’da düzenlenen konferansta alan Rotary Kulübü Başkanı Hüseyin Alçıoğlu, ödüle layık görülmelerinde emeği geçene herkese teşekkür etti.

‘İYİ YÜREKLERLE ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ’

Konferans sonrası açıklama yapan Alçıoğlu, “Yenilikçi Dönemimize ‘Rotary ile Hayal Edelim’ heyecanı ve coşkusuyla başladık.  Zorluklara aldırmadan kalbimizin gücü ve deneyimlerimizin kattığı enerji ile hizmet yolculuğumuza koyulduk. Sayısız ihtiyaç sahibine, iyi yüreklerimizle çözüm üretiyor, bilimsel sürdürülebilirlik çalışması yapıyoruz. Sevinçle övünçle bitmek, durmak bilmeyen iyiliklerimizi anlattığımız ve paylaştığımız Bölge Konferansımıza; İzmit Rotary Kulübü olarak Alper Özsoy ve Eşi Merve, Burçin Gülener ve Eşi Hare, Çağdaş Büyükyılmaz ve eşi Canan, Haluk Ulusoy ve Eşi Şebnem, Haşmet Çakmak ve Eşi Neşe, Mehmet Aysel ve eşi Sıdıka, Mehmet Özel ve eşi Didem, Raif Bolat ve Eşi Nevin, Teoman Cesur ve Eşi Mehtap, Tolgay Küçük ve Eşi Evşen, Uğraş Çiftçi ve eşi Ebru ile ben ve eşim Esin ile katılım sağladık” dedi.

‘DOSTLUKLAR BİRİKTİRDİK’

Başkan Alçıoğlu, “Dönem boyunca gerçekleştirmiş olduğunuz hizmetlerin öykülerini bir masal gibi dinledik. Yeniliklerin hikâyelerinin, faydalarının, yaralarının anılarımızda sonsuza kadar yer almasını sağladık. Dönemimizi teşekkürlerimizle dostluklarımızla taçlandırdık. Cumhuriyetimizin 100. yıl etkinlikleri tutkuyla yüceltmiş olarak 19 Mayıs şenliklerinde bir kez daha vatan uğruna canlarını gözlerini kırpmadan feda eden şehitlerimizi, gazilerimizi, gençlerimizi saygı ve rahmetle andık. Katılımımızı en üst düzeyde tutmak, eşlerimizle çocuklarımızla unutulmaz bir konferans ve aynı zamanda tatil yaşatmak amacıyla Karaköy Kulübümüz ve komitemiz canla başla çalıştı” ifadelerini kullandı.

HİZMETLERİNİN ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

18-21 Mayıs 2023 tarihlerinde, Sueno Hotel’de unutulmaz bir konferans düzenlendiğini ifade eden Alçıoğlu, “Konferans katılımcısı Uluslararası Rotary 2420 Bölgede bulunan 84 kulüp yaptıkları paha biçilmez yardım proje ve destekleri ile Bölge Dönem Guvernörü Suat Baysan ve eşi Belgin’den dönem takdirnamelerini aldılar. İzmit Rotary Kulbü Başkanı olarak ben ve eşim de bu dönem kulübümüze yapmaktan onur duyduğumuz liderlik bilinciyle; Rotary Deprem Projeler Aynı Yardım Ödülü, Rotary Deprem Projeleri Küresel Bağış Ödülü, 2022-23 Dönem Üstün Hizmet Ödülü, 2022-23 Dönemi 1.Grup (Büyük Ölçekli Külüpler) Bölge Yıldızı Ödülü ve en önemlisi tüm kulüplerimiz arasında 7 odak noktamızda dengeli hizmet projeleri ile Bölge Birinciliği ödülüne layık görüldük” dedi. Birincilik ödülünü alan Başkan Hüseyin Alçıoğlu, “Değerli İzmit Rotary Kulübü’nün saygıdeğer üyeleri; 18 Mayıs 2023 tarihinde konferans otelimize giriş yaparak bölgenin en kalabalık katılım gösteren 3. Kulübü ünvanlıyla yerimizi aldık. Dönemim boyunca destekleriniz ile kendimizden önce hizmet anlayışı çerçevesinde daha önceden ajandama not etme fırsatı bulduğum bir çok proje ve etkinliği gerçekleştirme şansı buldum. Tabii de ajandama not ettiğim tüm proje ve etkinlik fikirleri benden önceki başkanlarımın harika fikirleriydi. Öncelikle bu çok önemli fırsatı bana güvenerek verdiğiniz için size minnettarım” dedi.

‘ROTARYENLER KATKI SUNDU’

Açıklamalarını sürdüren Başkan Alçıoğlu, “Hemen her projeye, her etkinliğe her toplantıya katılım gösteren, destek olan, fikir veren, öneride bulunan, beğenisini ve/veya beğenmediğini belirten herkese teşekkürlerimi sunarım ki bu bütün kulüp üyeleridir. Bu dönem listemizde bulunan 33 birbirinden çok değerli Rotaryen dostum dönemime bir şekilde katlı sağlamıştır. Azdır, çoktur, öneridir, tebriktir, teşekkürdür fark etmez.  Her birinizi teker teker kutlar, teşekkür eder ve karşınızda saygı ile eğilirim” ifadelerini kullandı. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
4 kişiden 4 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *