İZMİT BAYRAM VE FESTİVALİ BİR ARADA KUTLAYACAK

İZMİT BAYRAM VE FESTİVALİ BİR ARADA KUTLAYACAK

/
/

İzmit Belediyesi tarafından 3 gün büyük etkinlikler ve coşku ile kutlanan Pişmaniye Festivalini önümüzdeki yıl 28 Haziran İzmit’tin Kurtuluşu ile birlikte kutlayacağız dedi.

Başkan Fatma Kaplan Hürriyet bu müjdeyi, Kocaeli basını ile halka duyururken,   Pişmaniyede kendi markamızı oluşturacağız “ Şerbetli, çikolatalı pişmaniyeli tatlımız yolda”  geliyor dedi.

ŞERBETLİ ÇİKOLATALI PİŞMANİYE TATLISI GELİYOR

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’tin Pişmaniye Festivali’ndeki emeği geçenlere yönelik verdiği teşekkür kahvaltısına başkan Vekili Hakan Tanta, Kültür Müdürü Dilek Alp ve Kültür Müdürlüğü çalışanları ev sahipliği yaptı. Başkan Hürriyet patentli Şerbetli çikolatalı pişmaniye tatlımızın ön çalışmalarına başladık. İnşallah en kısa zamanda halkımızın lezzetine sunacağız dedi.

TEŞEKKÜT ETTİ

İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet 3-4-5 Ekim tarihlerinde düzenlenen Pişmaniye Festivali’nde yer alan üreticiler ve sahne ekiplerine teşekkür etti. Pişmaniye Festivali’nde emeği geçen Vaveyla Kukla Ekibi, Karikatürist Onur Karagöz, 41 Bando Ekibi, Sahne İzmit İstanbul Chef ve etkinliğe katılan pişmaniye firması sahipleriyle kahvaltıda bir araya gelerek teşekkür etti. Programa Hürriyet’in yanı sıra Vaveyla Kukla Ekibi’nden Hilal Akcan, karikatürist Onu Karagöz, 41 Bando ekibinden Ali Arslanoğlu, Sahne İzmit ekibinden Enis Üstüntaş, Yıldız Can Pişmaniye sahibi Çiğdem Akbaş, Önder pişmaniye sahibi Önder Akbaş, Naz Pişmaniye sahibi Suat Kaçar, Kar Pişmaniye sahibi Uğurcan Üçcan, Üçcan Pişmaniye sahibi Yaşar Üçcan, Simay Pişmaniye ve 41 Şekerleme sahibi Fuat Mandil, İpek Pişmaniye sahibi Hüseyin Canıgeniş, Boğaziçi Pişmaniye sahibi Kadir Çetin ve Buşah  Pişmaniye sahibi Mustafa Şahin katılım sağladı.

KENTİN MARKA DEĞERİNİ ARTTIRACAĞIZ

Kahvaltının ardından konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “3 günlük pişmaniye festivalimizden sonra hem katılımcı üretimci arkadaşlarımıza ve sahnede yer alan arkadaşlarımıza teşekkür etmek istedik. Üretici arkadaşlarımızla hızlı bir şekilde koordine olarak, İzmit’imizin marka değerini yükseltecek bir etkinlik yapmak istedik” sözlerini kullandı. “Göreve geldiğimizden beri İzmit’imizin marka değerleri için projeler yapmaya çalışıyoruz” diyen Hürriyet, “Bu etkinliğin asıl ev sahibi üretici arkadaşlardır. Önümüzdeki yıllarda daha güzel bir proje yapmak istiyoruz. Seneye İzmit’in kurtuluşu ve pişmaniye festivalimizi birleştirmek istiyoruz. Aynı zamanda diğer kentlerden yöneticileri de davet edeceğimiz çok daha büyük bir etkinlik yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

FESTİVAL İLE HALKIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜK

Hürriyet konuşmasını, “Planlamayı yine üretici arkadaşlarımızla yaparak önümüzdeki yıl daha büyük bir organizasyon yapacağız. Bu etkinlikte halkımızdan da iyi tepkiler aldık. İnsanlarımız ekonomik krizin etkisiyle mutsuz durumda. Bu ortamda en azından halkımızın biraz olsun mutlu olması adına bu etkinlikleri düzenliyoruz. Etkinliğimizle birlikte kentimizdeki esnaflardan da olumlu tepkiler aldık. Bir kez daha bu etkinliğe katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde sürdürdü.

GENÇLERİMİZİ HER PROJELERİMİZE DAHİL EDECEĞİZ

“Üniversiteyi sık sık dile getiriyorum” diyen Hürriyet, “Üniversiteyi aşağı indirmek gerekiyor diye seçim döneminde de sürekli bahsettim. Bu etkinliği de üniversiteden başlattık ve üniversite öğrencileri etkinliklere çok ciddi katılım sağladı. Kentimizin ivme kazanması açısından da üniversite öğrencilerin önemi büyüktür. Birçok öğrenci kenti görmeden gidebiliyor. Bu yüzden bütün etkinliklerimiz üniversite ile başlayacak ve o gençlerimiz de projelerimize dahil olacaktır” şeklinde konuşmasını sonlandırdı. Hürriyet’in konuşmasının ardından festivalde yer alan pişmaniye üreticilerine teşekkür ederek günün anısına plaket takdim etti.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf