İyiler Hareketi Grubu 40 Kişiyle Marina Kafede İstişarede

İyiler Hareketi Grubu 40 Kişiyle Marina Kafede İstişarede

/
/

Geçtiğimiz hafta sonu İyiler Hareketi Grubu Hereke Marina’da toplandı. Toplantıda İYİ Partililere yakışan bir dil kullanılmasına özen gösterilmesinin gerekliliği üzerinde duruldu

İyiler Hareketi Grubu, İYİ Parti teşkilatlarının etkin, verimli çalışması, partililerin vatandaşla bütünleşmesi, eksik ve yanlış uygulamalara dikkat çekmek amacıyla Hereke Marina’da bir araya geldi. Toplantıya Av. Ruhittin Sönmez, Prof. Harun Demirkaya, Orhan Çakar, Ömer Toyran, İsmail Özkanlı, Metin Savaş Sulu, İdris Türkten, Kemal Şeker, Şafak Akın ve diğer isimler katıldı. İyiler Hareketi’nin toplantı sonuç bildirisi ise şöyle:

YANLIŞA DİKKAT ÇEKMEK ADINA

Kocaeli il ve ilçe teşkilatlarının kuruluşunda büyük emekleri geçmiş İYİ Partililerden oluşan grubumuzun istişare toplantıları devam ediyor. 7 Eylül Cumartesi günü Hereke Marina’da yaptığımız kahvaltılı toplantıda grubumuza katılımların ve katılma taleplerinin artması da göz önüne alınarak temel ilkelerimiz hatırlatılmıştır. Grubumuz İYİ Parti teşkilatlarının etkin, verimli ve Kocaeli halkıyla partimizin bütünleşmesi yönünde fikirler üretmek, eksik, hatalı ve yanlış uygulamalara dikkat çekmek ve İYİ Parti üyelerinin istişaresi için bir araya gelmektedir.

ÖNEMLİ SONUÇLARI OLACAK

İYİ Parti’nin tüzük ve programında yer alan ilke, amaç ve temel siyasi görüşleri ile Sayın Meral Akşener’in güçlü liderliği çerçevesinde İYİ Parti’yi iktidar yapmak hepimiz için vazgeçilmez hedeftir.  Bu hedefe gitmek için teşkilatlarda görevli arkadaşlarımızın eksiklerinin tamamlanması ve yanlış uygulamalarının düzeltilmesi gereklidir. Bunun için gerekli uyarıları yapmanın hem hakkımız ve hem de görevimiz olduğu kanaatindeyiz. Görevimizi yapmak için gecikilmemesi gereken bir süreçteyiz. 2020 yılında yapılacak kongrelerde grup içinden veya dışından aday olacak arkadaşlarımız arasında, partimiz ve ülkemiz için en faydalı ve verimli hizmeti üreteceğini düşündüğümüz arkadaşlarımızı belirlemek konusunda bu istişarelerin çok önemli sonuçları olacaktır.

ÖZENLİ BİR DİL

Mevcut yönetimlerde olan ve önümüzdeki kongrelerde seçilecek arkadaşlarımızın partimizin ilkelerine aykırı bir tutum ve davranışı olmayan her İYİ Partili ile fikir alışverişi yapmak ve birlikte çalışmak gibi bir yükümlülüğü vardır. Bu bakımdan yönetim anlayışı bakımından farklı olan arkadaşlarımız hakkında da İYİ Partililere yakışan bir dil kullanılmasına özen gösterilmesi gerekli görülmektedir. Çünkü asıl mücadele parti içinde değil, dışarıda verilecekse enerjimizi bu yönde kullanmak zorundayız.

İSTİŞARE KURULU OLUŞTURULDU

 

Grubumuzun genişlemesi ile 2 haftada bir yapılan toplantılarımızın her hafta farklı bir ilçede yapılması, toplantılara o ilçedeki üye ve sempatizan İYİ Partililerin de katılmasının faydalı olacağı üzerinde durulmuştur. Genişleyen grubun verimli çalışması için gündem belirleme, grup adına sözcülük, iletişimin koordinasyonu gibi işleri yapmak üzere bir istişare kurulu oluşturulmuştur. İstişare kurulunda görev yapan arkadaşlarımız grup toplantılarından önce toplanarak aldıkları kararları ve oluşan görüşleri grupla paylaşacaktır.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf