Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

İsmail Aynacı Veda Edip, Adaylığını Açıkladı

İYİ Parti Gölcük İlçe başkanlığını bir süredir başarıyla sürdüren İsmail Aynacı, İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanlığı görevini Soner Yusufoğlu’na devrederek Belediye Başkan Aday adaylığını resmen açıkladı.

İsmail Aynacı Veda Edip, Adaylığını Açıkladı

İYİ Parti Gölcük İlçe başkanlığını bir süredir başarıyla sürdüren İsmail Aynacı, İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanlığı görevini Soner Yusufoğlu’na devrederek Belediye Başkan Aday adaylığını resmen açıkladı.

Aynacı yaptığı açıklamasında 6 yıldır sürdürdüğüm Gölcük İYİ Parti İlçe Başkanlığı görevimden 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Gölcük Belediye Başkanlığı Adaylığı için ayrılıyorum. Bugüne kadar desteklerini esirgemeyen bundan sonrada bizimle yürüyecek arkadaşlarıma teşekkür ediyorum dedi. 

​Aynacı’nın Açıklamasında; 

​Geçen süreç de yeni kurulmuş bir partinin zorluklarını yaşarken, bu ülke için doğru bildiğimiz yolda çalışmanın verdiği güçle İYİ şeyler yapmaya gayret ettik. Allaha şükürler olsun ki bunu başarmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İlk günden bu güne kadar şuan yönetim kurulumuzda bulunan arkadaşlarımdan önceki dönemlerde yönetimde bulunan arkadaşlarıma, mahalle temsilcisi arkadaşlarımdan, partimize desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

DESTEK ÇIĞ GİBİ

İsmail Aynacı’nın aday adaylık açıklaması programına 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Karamürsel Belediye Başkan Adayı Mehmet Baş, 2023 Genel Seçimlerinde İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Adayı olan Av. Mehmet Kamil Şirin, Ali Paşa Naipoğlu, İlçe Yönetimi ile çok sayıda partililer ve davetliler katılım sağladı. İYİ Parti Gölcük Belediye Başkan Aday adaylığı hakkında konuşma yapan İsmail Aynacı’ya partililer büyük sevgi gösterisinde bulunarak, ‘Belediye Başkanı sen olacaksın’ sloganları attı. İsmail Aynacı, tüm İYİ Parti ailesine teşekkür ederek şu konuşmayı yaptı: ‘6 yıldır sürdürdüğüm İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanlığı görevimden 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Gölcük Belediye Başkanlığı Adaylığı için ayrılıyorum. Geçen süreç de yeni kurulmuş bir partinin zorluklarını yaşarken, bu ülke için doğru bildiğimiz yolda çalışmanın verdiği güçle İYİ şeyler yapmaya gayret ettik. Allah’a şükürler olsun ki bunu başarmanın haklı gururunu yaşıyoruz.İlk günden bu güne kadar şuan yönetim kurulumuzda bulunan arkadaşlarımdan önceki dönemlerde yönetimde bulunan arkadaşlarıma, mahalle temsilcisi arkadaşlarımdan, partimize desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen gönüllülerimize İYİ’ ki varsınız İYİ’ ki İYİ Partidesiniz’ diyor sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.’ dedi.

"DEĞİŞİM ATEŞİ YANMALI"

‘Bir teşekkürü de değerli eşim Makbule Aynacı’ ya, canımdan kıymetli çocuklarım Ali Bekir ve Alperen’e etmek istiyorum’ diyen İsmail Aynacı, konuşmasının devamında, ‘Onlarla geçirmem gereken vakitten fedakarlık yapıp önce Gölcük için sonrada güzel ülkemiz için çalışmalar yaptım. Öncelikle haklarını helal etmelerini sonrada her zaman bana destek oldukları hissettirdikleri için onlara çok teşekkür ediyorum. Ülkemizin genel durumuna baktığımızda; Geçen hafta içinde hepimizi derinden üzen ve toplumda gerçek bir infial yaratan 12 şehit haberi bitmeyen terör sorunu bir yanda. Diğer taraftan TBMM çatısı altında ‘Eyalet özerklik ve federasyon tartışılsın’ diyen bir zihniyet. Benim olduğum yerde faiz olmaz denirken ülkemizde faiz %42,5 lara çıktı. Mecliste 2024 yılı bütçe görüşmeleri yapılırken şans oyunlarının vergi oranlarının düşürülmesi anlaşılıyor ki tamamen plansız programsız bir ülke yönetiminin göstergesidir. Artık 2024 yerel seçimlerinde değişimlerin ateşi yanmalıdır. Ve yanacaktır. İlçede zaten aktif siyaset yaparak hem ilçenin sorunlarını takip etmeye hem de vatandaşlarımızı dinlemeye özen göstererek Gölcük’te olması gerek tüm konuları tek tek ele almaktayız’ diye konuştu.

"TEK DERTLERİ KOLTUK HİZMET DEĞİL"

Aynacı, ‘Gölcük bir Donanma Kentidir. Kuruluşundan bugüne kadar böyleydi, bundan sonrada böyle olmaya ve bu şekilde anılmaya devam edecektir. 17 Ağustos Depremi sonrasında yeniden inşa edilerek yeni bir planlamayla yapılanması beklenilen Gölcük maalesef aradan geçen 25 yıllık süreçte adeta yerinde sayarak nereden nereye geldiğini görmekteyiz. Her şey Gölcük için parolasıyla yola çıkanların Gölcük’ü ne duruma getirdiklerini ve ne söz verip yapmadıklarını görmekte ve bilmekteyiz. Tek dertlerinin koltuk olduğunu gördüğümüz Belediye Başkanları gerçek manada söz verdikleri projeleri maalesef hayata geçirememişler ve her seçim döneminde halkın önüne göz boyamak için aynı projeleri sunmuşlardır.’

"HER KESİMİN BAŞKANI OLACAĞIM"

‘Gölcük’ün Başkanı herkesin ve her kesimin Başkanı olmalıdır, ayrımcılık yapmamalıdır’ diyen İsmail Aynacı, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: ‘Halkın derdiyle dertlenen, sevincini, mutluluğunu paylaşan bir Belediye Başkanı istemeleri ve yanlarında görmeleri çok zor bir istek değildir.Gölcük Belediye Başkanını atamayla değil bizzat halkın oylarıyla seçildiği bir seçim sürecinde herkes Belediye Başkanını yanında, caddesinde,sokağında,mahallesinde görmek ister. Fakat ne yazık ki Belediye Başkanları seçim sürecinden yeni bir seçime kadar halktan kopuk yada belli yerleri ziyaret ederek kendisine oy veren vermeyen herkes den uzaklaşmaktadır. İşte bu yaşananları bir daha yaşamamak üzere yola çıktığımız yeni bir yerel seçime 3 ay kala çalışmalarımızı daha da artırarak Gölcük’e özlenen ve beklenen hizmetleri gerçekleştirmek için ekibimizle birlikte hazırız. Gölcük’e İYİ bir Başkan gerek diyerek başlattığımız seçim sürecinde Gölcük için ihtiyaç duyulan projeler, sorunlar, halkın beklentilerini bir kez daha inceleyerek vatandaşlarımızın gözünü boyamak değil herkesin onayladığı bir seçim beyannamesiyle Gölcük halkımızın karşısına çıkacağız. Gölcük’e gerçek hizmeti sunmak için başarılı isimlerle İYİ bir ekip oluşturduk.

‘EKMEK 5 LİRA OLACAK’

Aynacı, bazı vaatlerinin de müjdesini verdi. Aynacı, ‘Gölcük’ü ortak akılla yönetmeye talibiz. Gölcük’te sosyal Belediyeciliği göstereceğiz. 1 ayda rüzgarı değiştireceğiz. Gölcük Belediyesi bünyesinde Halk Ekmek Fırını kurulacak. Ekmek 5 lira olacak. Öğrencisi olan tüm evlere ücretsiz internet bağlayacağız. Her mahalleye GÖLAŞ Marketleri kuracağız.’ diye konuştu.

‘KAZANAN GÖLCÜK OLACAK’

‘Artık bundan sonra Gölcük kazanacak, Gölcük halkı kazanacak’ diyen Aynacı, son olarak, ‘Yeni 5 yıllık süreçte yerinde saymaya devam eden bir Gölcük değil herkesin ve her kesimin ihtiyaç duyduğu,her alanda bir birinden önemli projeleri gerçekleştirmek üzere planlayarak Gölcük’ün hak ettiği değeri kazandırmayı amaçladık.Artık bundan sonra Gölcük kazanacak,Gölcük halkı kazanacak. Gölcükte olmasını istediği, özlem duyduğu ne varsa her konuya hitap edecek projeler tek tek Gölcük’e kazandıracağız. Yeni 5 yıl Gölcük’ün atılım dönemi, kazanım dönemi ve hizmet dönemi olacak, bütün bunları Gölcük halkımızla birlikte yapacağız kazanan Gölcük olacak. Hedefimiz insanca yaşanabilir “Marka Bir İlçe” olmak. Biz Gölcük için güzel şeyler yapmak isteyip bu yola çıkmış olan ve çıkacak adaylara da şimdiden başarılar diliyoruz. Gölcük’ de her gün birbirimizi görüyor yüz yüze bakıyoruz, seçimden sonrada aynı durum olacak onun için seçim sürecinde adil, şeffaf, saygı sevgi çerçevesi içerisinde bir seçim olmasını diliyoruz. Gölcük halkı projelerimizi gördüğünde beni ve ekibimi destekleyeceklerine yürekten inanıyoruz Bizler bu yola kazanmak için çıkıyoruz ve Allah’ın izni ile kazanacağız. Allah yar ve yardımız olsun’ diyerek yoğun alkışlar eşliğinde konuşmasını tamamladı. Aynacı, konuşmasının ardından yeni İlçe Başkanı Soner Yusufoğlu’na Gölcük Belediye Başkan Aday adaylığı başvuru dosyasını teslim etti. Program çekilen toplu fotoğrafların ardından İsmail Aynacı’nın Partililer ile birlikte Gölcük Merkezi’ne yürüyüşü ile sona erdi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *