İŞ-KUR'DA ACI TABLO; SONUÇLARI İZDİHAM İÇİNDE ÖGRENDİLER

İŞ-KUR'DA ACI TABLO; SONUÇLARI İZDİHAM İÇİNDE ÖGRENDİLER

/
/

İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından yapılan 1000 temizlik görevlisi iş ilanına 5 bin 480 kişi, 483 kişilik güvenlik görevlisi iş ilanına da 980 kişi başvurmuştu. Sonuçlar dün açıklanırken İş-Kur önünde yaşanan izdiham ülkemizdeki işsizliğin acı tablosunu bir kez daha ortaya koydu. 

Başvuru sonuçları açıklandı İŞKUR, geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullara Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında 1000 temizlik, 483 güvenlik görevlisi alımı duyurusu yayınladı. 1483 kişilik eleman alımının başvuruları 23-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi. 1000 kişilik temizlik görevlisi kadrosuna 5 bin 480 kişi, 483 kişilik güvenlik görevlisi kadrosu için de 980 kişi başvuruda bulundu. Toplam 1483 kişilik kadro için 6 bin 460 kişi başvurmuş oldu. İşe girecek isimler İŞKUR’un kapısına asılacak listelerden duyuruldu. İşe girenler 9 Ekim’de işbaşı yapacak.

3 İLÇE'NİN LİSTESİ AÇIKLANMADI

İzmit, Kartepe ve Karamürsel ilçeleri dışında kalan ilçelerde işe başlayacak isimler açıklandı. Bu üç ilçenin listelerinin de gün içerisinde duyurulacağı bildirildi fakat saat kaçta listelerin asılacağı açıklanmadı. Vatandaşlar bugün (pazartesi) sabahın erken saatlerinde İŞKUR binasının önüne gelmeye başladı. İŞKUR, vatandaşlara sonuçların saat 15.00’da duyurulacağını bildirdi. Saat 15.00’e geldiğinde çok sayıda vatandaş İŞKUR binası önünde yoğun bir kalabalık oluşturdu.

 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf