Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

İMO Kocaeli: Şantiyelerdeki Şiddet Son Bulsun!

İMO Kocaeli Şube Başkanı Ali Akgün, yaptığı açıklamada santiyelerdeki inşaat mühendislerine yönelik şiddete dikkat çekti. İnşaat Mühendisleri Odası Yönetin Kurulu saniyelerde mühendislere yönelik sissetle alakalı bir basın açıklaması yaptı.

İMO Kocaeli: Şantiyelerdeki Şiddet Son Bulsun!
 
İMO Kocaeli Şube Başkanı Ali Akgün, yaptığı açıklamada santiyelerdeki inşaat mühendislerine yönelik şiddete dikkat çekti.
 
İnşaat Mühendisleri Odası Yönetin Kurulu saniyelerde mühendislere yönelik sissetle alakalı bir basın açıklaması yaptı. Şube binasında gerçekleştirilen açıklamayı yönetim kurulu adına Ali Akgün yaptı. 

'CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR'

İMO Kocaeli Şube Başkanı Ali Akgün yaptığı açıklamada "Ülke topraklarımızın büyük ölçüde deprem tehlikesi altında bulunduğu bilinen bir gerçektir. Bu gerçekten hareketle sağlıklı ve güvenli yapıların üretilmesi, yurttaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır. Başta deprem olmak üzere doğa olaylarının afete dönüşmesini önlemek bilimsel yöntemlerle mühendislik hizmetlerinin doğru bir şekilde uygulanmasıyla mümkündür. Deprem gerçeğiyle karşı karşıya bulunan ülkemizde yapı üretimi ve denetimi süreçleri, toplumun can ve mal güvenliğini yakından ilgilendiren süreçlerdir." diye konuştu.

'KAMU GÖREVLİSİ SAYILMALI'

Açıklamasını sürdüren Başkan Ali Akgün: "Meslektaşlarımızın şantiye sahalarında verdiği hizmet de kamusal niteliktedir. Bu yanıyla meslektaşlarımıza yönelik şiddet, kamu güvenliğini ve sağlığını tehdit etmektedir. Şantiyelerde denetim ve yönetim görevini yürüten meslektaşlarımız kamu görevlisi niteliğinde sayılmalı, can güvenliklerinin sağlanması da bizzat kamu gücünün sorumluluğunda olmalıdır. Önemle vurgulamak isteriz ki Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı başta olmak üzere şantiyelerdeki şiddete karşı ilgili kurum ve kuruluşlar gerekli tedbirleri almalı, meslektaşlarımıza yönelik şiddet son bulmalıdır." ifadelerini kullandı.
Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *