Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

İKM Başkanı Öztürk'ten Meclis Üyelerine Çağrı

İKM Başkanı Murat Öztürk hizmet aracı alımı ile ilgili yaptığı açıklamada Cumhur İttifakı’nın meclis üyelerine seslenerek, “Araç alımının neden belediyeyi zarara sokacağını bizlere, halkımıza anlatın. Bizler de öğrenelim” ifadelerine yer verdi.

İKM Başkanı Öztürk'ten Meclis Üyelerine Çağrı

İKM Başkanı Murat Öztürk hizmet aracı alımı ile ilgili yaptığı açıklamada Cumhur İttifakı’nın meclis üyelerine seslenerek, “Araç alımının neden belediyeyi zarara sokacağını bizlere, halkımıza anlatın. Bizler de öğrenelim” ifadelerine yer verdi.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet,  hizmet aracı alımı ile ilgili basın toplantısı düzenleyerek 125 milyonluk taşıt kredi yetkisini istemek üzere Perşembe günü İzmit Belediyesi’nin olağanüstü meclis toplantısı gerçekleştireceklerini açıkladı. Hürriyet’in açıklamalarının ardından İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği ( İKM) Başkanı Murat Öztürk, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak İzmit Belediyesi meclis üyelerine çağrıda bulundu. Öztürk; Hürriyet’in talebinin yerinde olduğunu belirterek, gerçekleştirilecek meclis toplantısında en doğru kararın verileceğini ifade etti. 

“LÜTFEN BİZE ANLATIN” 

Öztürk’ün açıklaması şöyle: "Hepiniz birbirinden değerli bu kentte yaşayan, bu kentte ticaretini sağlayan, her gittiğimiz ortamlarda yanyana oturduğumuz ve bu kent için mücadele eden halkın seçtiği insanlarsınız. Cenazemizde, düğünümüzde acımızı ve mutluluğumuzu paylaşmaktayız hep beraber. Lütfen bize anlatın neden alınmaması gerektiğini. İzmit Belediye Başkanı  Fatma Kaplan Hürriyet tarafından çok uzun zamandan beri araç alımı ile ilgili defalarca mecliste açıklamalar yapıldı, tartışmalar yaşandı hatta ağza alınmayacak kavga gürültü aldı başını götürdü. Şimdi biz ticaret erbabıyız. İyi veya kötü çok uzun yıllar ticaret yapan bir topluluğunun içinde bulunmaktayız. 

“HALK HER ŞEYİ GÖRÜYOR”

Sayın Fatma Kaplan Hürriyet şöyle dedi. 200 tane aracı 125 milyona almak varken biz neden 100 milyona yakın para verip araç kiralayalım dedi. Çok mantıklı. Enflasyonun hızla arttığı ülkede alacağımız her araç bize daha uygun fiyata geleceğini ve paramızın boşuna gitmemesini sağlayacaktır. Bir kaç yıl sonra çok büyük kar edeceğimizi söyledi. Zaten daha önce İzmit Belediyesine alınan araçlardan ne kadar çok kar sağlandıgı ortada. O dönemde araç alınmasını sağlayan hangi partiden olursa olsun tüm meclis üyelerimize teşekkür ederiz. Halk her şeyi görüyor ve değerlendiriyor. Çünkü buradaki tüm harcaman paralar İzmit halkınının parasıdır. İzmit Belediyesinin atıl durumda bulunan arsalarını satarak para girişi sağlanması ve kredi borcunun daha çabuk kapatılması ile ilgili meclisi toplantıya çağırdı.

“DAHA FAZLA ÖDEMEK İSTEMİYORUZ”

Çok mantıklı bir teklif. Evet sayın meclis üyelerimiz. Şu an herkes aynı şeyi konuşuyor. Kahvede, dükkanın önünde, çay ocaklarında, her yerde insanlar anlayamadı. Peki değerli meclis üyelerimiz, belki biz yanlış düşünüyor olabiliriz. Belki Başkan yanlış düşünüyor olabilir. Allah aşkına o zaman neden araç alımının belediyeyi zarara sokacağını bizlere, halkımıza anlatın. Bizler de öğrenelim. Çünkü İzmit Belediye Başkanı Sayın Fatma Kaplan Hürriyet anlattı. Sıra sizde. Ama lütfen bu paralar bizlerin parası yeteri kadar bu ülke faiz ödedi, diyet ödedi. Biz daha fazla ödemek istemiyoruz. Hepiniz birbirinizden değerli dostlarımız ve arkadaşlarımızsınız. Gereğinin yapılacağını ve en doğrunun yapılacağını, meclis toplantısında karar vereceğinizi düşünüyoruz."

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *