Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Hürriyet'ten Vardiyalı Çalışan Annelere Müjde: Gece Kreşi Geliyor!

CHP İzmit Belediye Başkanı ve adayı Fatma Kaplan Hürriyet bugün ‘Rantın değil halkın İzmit’i ‘sloganıyla seçim beyannamesini açıkladı.

CHP İzmit Belediye Başkanı ve adayı Fatma Kaplan Hürriyet bugün ‘Rantın değil halkın İzmit’i ‘sloganıyla seçim beyannamesini açıkladı. Başkan Hürriyet belediyeyi yüzde 80 borçla aldıklarını görev süresi boyunca borcu yüzde 40’a düşürdüklerini söyleyerek vardiyalı çalışan annelere müjdeli haberi açıkladı. Gece kreşi uygulaması hizmetini vereceğiz dedi.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Kocaeli’de Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları seçim beyannamelerini açıklamıştı. AK Parti’den Saadet Partisi’ne kadar hemen hemen bütün başkan adaylarının seçim beyannamelerininhalkla paylaştı. Seçimlere bir hafta kala bugün İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet kameralar karşısına geçti. İzmit için 5 yılda yaptığı hizmetleri tek tek   açıkladı. Ağlamıyoruz kavga ederek bize destek vermeyenlere inat hizmet etmeye devam edeceğiz dedi. 

HİZMET İÇİN MECLİS DESTEĞİ İSTEDİ

31 Mart yerel seçimleri öncesi belediye başkan adayları seçim vaatlerini açıklamaya devam ediyor. Bu kapsamda, CHP İzmit Belediye Başkanı ve adayı Fatma Kaplan Hürriyet bugün ‘Rantın değil halkın İzmit’i ‘sloganıyla Yunus Emre Kültür Merkezinde seçim beyannamesini açıkladı. Programda söz alan Fatma Kaplan Hürriyet, “ Halkımız bize çok güzel bir görev verdi. Bu kent bizi bağrına bastı. Hep birlikte müthiş bir mücadele ile bu kentte sosyal belediyecilik bayrağını dikmek nasip oldu ama bir tarafımız eksikti mecliste çoğunluğumuz yoktu. Ama şikayet etmedik, çözüm üretmeye çalıştık. Bana kavgacı diyorlar ama mecburen söke söke hakkımı almak zorunda kaldım. Doğru olan için kavga gerekiyorsa ben ederim. Bu mücadelede ne gerekiyorsa yaparım. 5 yıldır alnımızın akıyla bu kentte dürüst, şeffaf ve ranta değil halka hizmet eden bir anlayışla hizmet ettik. Malum müfettişler beni çok seviyor 20’şer 20’şer geliyorlar ama benim vicdanım rahat, 20 yıldır yapılmayanı yapmaya çalıştık. Hep zorlar beni buldu tabi bir yıl alışma dönemi, pandemi patladı bütün depremler bizi buldu. Toplasanız 2 yıldır dolu dolu başkanlık yaptık ama şikayet etmeden yaptık. Göreve geldiğimizde bütçe 300 milyondu borcumuz 207 milyon. Biz o borçları ödedik üzerine yatırım da yaptık. Yüzde 80 borçla devraldığımız belediyenin bütçesi 2 milyar 24 milyon bu bütçede sadece piyasa borcumuz 200 milyon. Kamu borçları ile 1 milyar bile değil. Yüzde 80 borçla devir aldığımız belediye borcu yüzde 40’a düştü. Biz borçları siz yaptınız demedik çatır çatır ödedik borçları. Daha iyi hizmet verebilmemiz için İzmit halkından meclis desteği istiyorum "dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *