Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Hürriyet: İzmit'te Bir Kez Daha Tarih Yazacağız

CHP Parti Meclisi’nde İzmit ve Körfez belediye başkan adayını belirlemek için  ön seçim kararı alındı.

 Hürriyet:  İzmit'te Bir Kez Daha Tarih Yazacağız

CHP Parti Meclisi’nde İzmit ve Körfez belediye başkan adayını belirlemek için  ön seçim kararı alındı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet "İzmit için adaylık olacaksa aday adaylarına ve üyelerimize haksızlık olmaması açısından gerekirse ön seçim alternatifi değerlendirilmeli demiştim. " diyerek "ön seçime girerek İzmit’e aday olmaya karar verdik." ifadelerini kullandı.

İKİ İLÇE'DE ÖN SEÇİM KARARI

CHP MYK ve PM 10 Ocak’ta toplanarak aday belirleme mesaisine devam etti. PM, saat 16.00’da Özgür Özel başkanlığında bir arya geldi. Parti Meclisi’nde İzmit ve  Körfez’de  belediye başkan adayını belirlemek için  ön seçim kararı alındı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, ön seçim için ismini PM gündeminden çıkarttırdığını aday adaylarına ve üyelere haksızlık olmaması açısından ön seçim alternatifi değerlendirilmesi gerektiğini ifade ettiğini açıkladı. Hürriyet açıklamasında şu ifadelere yer verdi,“Ön seçim talebim neticesinde bu akşam  Sayın Genel Başkanın MYK'da "belediye başkanı istedi" diyerek ön seçim kararı vermesi örgütün motivasyonu, üyelere değer verilmesi ve heyecana ortak edilmesi için çok önemlidir ve doğru bir karardır.Genel başkanımızla ve yetkili genel başkan yardımcıları ile uzun süre istişarelerde bulunduk ve anketlerde yüzde 72 gibi memnuniyet çıkması sonucu bundan 2 hafta önce sayın genel başkan hızlıca İzmit'e dosya vermemi istemişti. Ve o hafta MYK ve PM gündemine İzmit'e atanmamla ilgili apar topar karar getirilmişti.

ÖN SEÇİMİ BEN KABUL ETTİM

Ancak hem sayın genel başkandan hem de genel başkan yardımcısı Gökan Zeybek'ten rica ederek İzmit İlçe Başkanımızın da bilgisi dahilinde ismimi PM gündeminden çıkartmıştım. Ve bu şekilde atamanın doğru olmadığını illaki İzmit için adaylık olacaksa aday adaylarına ve üyelerimize haksızlık olmaması açısından gerekirse ön seçim alternatifi değerlendirilmeli demiştim. Bu süre zarfında yapılan görüşmeler ve pazartesi akşamı Sayın Genel Başkan ile yaptığımız telefon görüşmesi neticesinde ön seçim konusunda hem fikir olduk ve ön seçime girerek İzmit’e aday olmaya karar verdik.Yıllar sonra bu heyecanın yaşanmasında katkısı olan biri olarak en güçlü şekilde ön seçimden çıkarak yeniden İzmit’te tarih yazacağız.” dedi.

PARTİ KARARI BEKLENİYOR

İzmit Belediye Başkanlığı için Mevcut Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Emre Andız, Hüseyin Erol, Hakan Tanta ve Ulaş Yıldız, Körfez Belediye Başkanlığı için ise Bozkurt Uslu, Emirşah Torun, Aynur Vergili, Tayfun Balıkçı ve Nurcan Kuşçu aday adayı olurken, partinin kararı merakla bekleniyor.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *