Hızır Reis 4 Şubat'ta Tekli Eğitime Başlıyor

Hızır Reis 4 Şubat'ta Tekli Eğitime Başlıyor

/
/

İzmit Lisesi’nin Nuh Çimento Eğitim Kampüsüne taşınmasıyla birlikte Hızır Reis İlk ve Ortaokulu yıllardır beklediği tekli eğitime, 4 Şubat’tan itibaren geçiş yapacak. Öğrenciler sabah saat 09:00 da derse başlayacak. 15:00’da dersler tamamlanacak.

 

İSMİ İZMİT ORTAOKULU OLARAK YAŞAYACAK 

Yarıyıl tatilinin ardından ikinci döneme Nuh Çimento Eğitim Kampüsü’nde başlayacak olan İzmit Lisesi, yerini Hızır Reis Ortoakulu’na bıraktı. İzmit Lisesi yıllardır eğitim gördüğü binadan taşınırken Hızır Reis Ortoakulu, binadaki temizlik işlerine devam ediyor. 4 Şubat Pazartesi başlayacak olan 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının ikinci yarısı için hazırlıklar tamamlanmak üzere. Okulun İsmi İzmit Ortaokulu olarak değiştirilecek. 

ÖĞLEDEN SONRA KURS

Hazırlıkları yerinde inceleyen Hızır Reis Ortaokulu Müdürü Ali İlengiz, “Öğrencilerimiz artık saat 09:00’da eğitime başlayacak. Dersler saat15:00’da sona erecek. Bu saatten sonra okulda kurslar devam edecek. 687 öğrenci 42 öğretmen İzmit Lisesi’ne Hızır Reis Ortaokulu’ndan geçiş yapacak. Hızır Reis İlkokulu’nda 17 şubede, 4 okul öncesi 620 öğrenci ve 25 öğretmen ile eğitime devam edecek. Hızır Reis İlkokulu Müdür Vekilliğini Murat Kapancı yapacak” şeklinde konuştu.

‘687 ÖĞRENCİ İZMİT LİSESİ’NE’

Konuyla ilgili açıklama yapan Hızır Reis Ortaokulu Müdürü Ali İlengiz, “Hızır Reis ilk ve ortaokulu, uzun yıllardan beri ikili eğitime görmekteydi. 4 Şubat Pazartesi gününden itibaren ortaokul öğrencilerimiz 21 şube 687 öğrenci 42 öğretmen ile eğitim öğretime İzmit Lisesi binasında başlayacak. 620 ilkokul öğrencisi 25 öğretmenimiz ise eğitime eski binada devam edecek. İlkokulda Müdür Yardımcımız Murat Kapancı vekil olarak müdürlük yapacak” dedi.

‘HUZURLU EĞİTİME KAVUŞACAK’

Sözlerini sürdüren Hızır Reis Ortaokulu Müdürü Ali İlengiz, “İkili eğitimde İzmit ilçesinde birkaç okuldan biriydik. Öğrencileri öğretmenler ve öğrencililer tekli eğitim ile daha huzurlu ve iyi bir eğitime kavuşacaktır. Öğleden sonra saat 15:00 da resim, müzik beden eğitimi gibi dersleri kapsayan kurslarımız devam edecek” ifadelerini kullandı. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf