GÜNEY; İZMİT’Tİ KAOS VE PANİK İÇİNDE YÖNETİYORLAR

GÜNEY; İZMİT’Tİ KAOS VE PANİK İÇİNDE YÖNETİYORLAR

/
/

İzmit Belediyesi’nde işten çıkarmaları değerlendiren AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Başkan Hürriyet’i adaletten nasibini almayan vicdansız biri olarak niteledi

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, yönetim kurulu toplantısında İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i eleştirdi. Hürriyet’in belediyede mobbing yaparak çalışanları işten çıkardığını ifade eden Güney, ”İzmitliler, Başkan Hanım’ın bu ayrıştırıcı, ideolojik yaklaşımlardan ibaret yönetim anlayışına gereken dersi verecektir” dedi.

‘KAOS VE PANİK HAVASI’

İlçe yönetim kurulu toplantısında İzmit Belediyesi’ndeki işten çıkarmalara değinen AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Göreve geldiği günden bu yana müspet ve yapıcı tavrımızla kendisini istikamette tutmaya çalıştığımız İzmit Belediye Başkanı gün geçmiyor ki fecaat kararlara imzasını atmasın, gün geçmiyor ki İzmit’i, İzmit Belediyesi’ni kaos ve panik havasında yönetmeye devam edecek icraatlarına bir yenisini eklemesin. Evvelden “işlerini yapmıyorlar” kılıfı altında insanları işinden eden Başkan Hanım şimdilerde belediye çalışanlarını sen AK Partilisin diyerek işten atmaya çekinmez hale gelmiştir” dedi.

‘KİN VE NEFRETLE HAREKET ETTİ’

Güney, “Başkan Hanım’ın “kendi örgüt mensuplarıma yer açmam lazım” beyanlarını kulaktan kulağa duyuyoruz. Elbette ki kendi siyasi görüşüne sahip olan kişileri işe alacak onlara istihdam sahası oluşturacaktır; fakat bunu AK Partili olduğunu tespit ettiği kişileri işten çıkarma yöntemiyle yapıyor olması ne akla ne de vicdana sığar! 1 Aralık’ta emekli olacağı herkesçe bilinen Mehtap Karslı Hanım’ı dahi sırf siyasi hırsları sebebiyle kin ve nefretle hareket edip işten çıkaran Başkan Hanım’ın yaptığı bu işi kamuoyuna açıklamasını bekliyoruz” diye konuştu.

‘CHP GÖZYAŞI DEMEKTİR’

Sözlerini sürdüren Güney, “Hemcinsi olan Mehtap Hanımı yanına 3-4 kişiyi de alarak kapalı kapılar ardında zorla ikna etme ve mobing uygulama yöntemiyle gözyaşlarıyla istifasını imzalatmak bizlere CHP’li Nur Serter’in İkna Odalarını hatırlatmıştır. CHP dünden bu güne hala gözyaşı demektir! Dün başörtülü kızlarımızın gözyaşlarına sebep olan CHP, bugün yine emekçileri ağlatmakta iş yerlerinde kural ve kaidelere uygun çalışan siyaseti işine taşımayan insanları, yıllardır biriktirdikleri nefretin kurbanı etmektedirler” şeklinde konuştu.

‘ADALETTEN NASİBİNİ ALMAMIŞ’

İşe gelmediği gerekçesiyle işten çıkarılan İbrahim Efe ile ilgili konuşan Güney, “Yerel Yönetimler hizmeti veren belediyelerin en önemli yol arkadaşları muhtarlardır. Başarılı olmak isteyen her belediye başkanı muhtarlar ile koordineli çalışır. Hal böyleyken İzmit’in en önemli mahallelerinden biri olan Tavşantepe Mahallesi Muhtarı ve Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı İbrahim Efe'nin personeliniz olma avantajını kullanmak yerine onu işten atmak, hem de iftiralarla onur kırıcı söylemlerle iş akdine son vermek ancak adalet duygusundan nasibini almamış yöneticilerin işidir. İbrahim Efe Mahallesine hizmet etmenin bedelini işinden olmakla ödemiştir!” dedi.

‘ZULÜM İLE ADAMOLMAZ’

İbrahim Efe’nin işten çıkarılmasını ne Tavşantepeliler’in ne de İzmit halkının asla unutmayacağını belirten Güney, “İzmitliler ilk fırsatta CHP’nin ve Başkan Hanım’ın bu ayrıştırıcı, ideolojik yaklaşımlardan ibaret yönetim anlayışına gereken dersi verecektir. Bize Başkan Hanım’ı rahat bırakmamızı telkin edenler, Başkan Hanım’ın İzmit’i bir gün olsun rahat ettirmediğini, geldiğinden beri kargaşa ve polemiklerle dolu bir yönetim sergilediğini artık görmeleri gerekmektedir. İzmit’e ve İzmit halkına değil, ancak kendi siyasi görüşüne mensup kişilere hizmet etme kastıyla İstanbul’dan İzmit Belediyesi’ne adam almayı dahi kendine hak gören zihniyeti İzmit halkının takdirlerine sunuyor, zulüm ile abad olunmayacağını belirtmek istiyorum” dedi. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf