GÜNEY; BAŞKAN HANIM’IN TEK İCRAATI ÇÜRÜYOR

GÜNEY; BAŞKAN HANIM’IN TEK İCRAATI ÇÜRÜYOR

/
/

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’in kentte 9 aydır yaptığı tek icraat olan ayakkabı boyacıları alanının çürümeye başladığını söyledi.

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’in MİA projesinden bihaber olduğunu ifade eden AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Madem konuyla ilgili bilginiz ve fikriniz yok, bizden fikir alın. İzmit’in en önemli projesini gidip Karamürselli meclis üyesine paslamayın” dedi.

BİLMİYORSANIZ SORUN

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, ilçe binasında basın açıklaması yaptı. Başkan Güney açıklamasında İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i hedefe aldı. Hürriyet’i MİA, Cedit Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm, belediyedeki kadro üzerinden eleştiren Güney, İzmit’te yapılan tek icraatın ayakkabı boyacılarına yapılan yerin açılmadan çürümeye başladığını söyledi.

‘DOLU DOLU GEÇİRDİK’

İzmit ilçedeki çalışmalarından bahsederek konuşmasına başlayan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Dolu dolu bir ayı geride bıraktık. İl, ilçe yöneticilerimiz, meclis üyelerimiz, kadın ve gençlik kolları yöneticilerimizle geçtiğimiz hafta perşembe akşamı 102 mahallemizin tamamında aynı anda yoğun bir katılımla mahalle toplantılarımızı yaptık. Geçtiğimiz hafta cuma akşamı, partimizin kurulduğu günden bu yana tüm kademelerinde görev yapmış değerli istişare kurulu üyelerimiz ve parti büyüklerimizle istişare kurulu toplantımızı gerçekleştirdik. Yine geçtiğimiz hafta yoğun bir katılımla ilçe delege seçimlerimizi tamamladık” dedi.

‘KOLTUK SAVAŞINDALAR’

Sözlerini sürdüren Güney, “AK Parti’nin yaptıklarını; millete sırtını dönmüş, kendi içlerinde bile yalanla, kumpasla koltuk savaşı veren bazı partilerin anlamasını, hayal etmesini zaten beklemiyoruz. Günlerce küçücük bir kovayla mahalle mahalle dolaşıp fotoğraflar vererek gündemde kalmaya çalışan bu partinin temsilcilerinin asıl amacının demokrasi değil, gazete sayfalarını doldurmak olduğunu da biliyoruz. İzmit’in en büyük mahallelerinde bile 20-30 oyla seçim tamamlayan bu partilerin ne yaptığına nasıl yaptığına nelerle uğraştığına buna rağmen hiç bakmadık. Ama bize ‘Bir günde nasıl seçimi tamamladılar’ gibisine laf atıyorlar” dedi.

ÇAKAR’I DAVET ETTİ

CHP’lilerin partilerindeki coşkuyu, sahiplenmeyi göremediğine de dikkat çeken Başkan Güney, “Bir tarafta 5-10 kişi ile seçim yapanlar var, diğer tarafta binlerce üye sandığa gelmiş! Elbette anlamaları ve hayal etmeleri zor! Bizi anlamadığını ifade eden CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar Ağabey’i 26 Aralık’taki Ak Parti İzmit İlçe Danışma Meclisimize buradan davet ediyorum. Gelsin misafirimiz olsun, o tabloyu görsün, yaşasın. İnanıyorum kafasında en ufak bir soru işareti kalmayacaktır. Bu arada kongrede de kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu.

‘BİZ OLMASAK AKLINA GELMEZ’

“Başkan Hanım düğün ve nikah salonlarıyla ilgili nasıl şov yaptığını yine hep birlikte gördük” diyen Güney, “AK Parti ve MHP’li meclis üyelerimizin önerisiyle zaten 3 tanesi ücretsiz olan İzmit Belediyesi’nin düğün ve nikah salonlarının kalan 3 tanesi de tüm İzmitli vatandaşlarımıza ücretsiz hale gelirken Başkan hanım gazete gazete dolaşarak bu işi kendisi yapmış gibi anlattı. Şimdi diyorlar ki biz olmasaydık bu teklifi verir miydiniz? Asıl size sormak gerekir AK Parti olmasaydı CHP’lilerin aklına bu işler gelir miydi? Madem bu işleri siz düşünebiliyordunuz, Başkan Hanım’ın her ay ziyaret ettiği, CHP’nin yönettiği Eskişehir’de İstanbul’da İzmir’de bu uygulamalar o zaman neden yok? Bu tekliflerin hepsi siyasi oyundur, tutmamıştır” dedi.

‘BOYACILARIN YERİ ÇÜRÜMEYE BAŞLADI’

Cedit’teki kentsel dönüşümle ilgili de konuşan Güney, “Son meclis toplantısının önemli konularından biri de Cedit Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm meselesiydi. Bu konuda seçim sürecinde Başkan Hanım’ın verdiği mesajları, sözleri hepimiz hatırlıyoruz. Şimdi bu sözler kendisine hatırlatıldığında kaçak dövüşüyor, suçu geçmişe atmaya çalışıyor. Hiç bu kadar lafı dolandırmaya gerek yok. Bakın, İzmit’in göbeğinde Yenicuma Parkında ayakkabı boyacıları için bir yer vardı. Başkan Hanım, yaklaşık 2 ay önce orayı yıktı. Sözde etrafını kapatacaktı. Hemen hemen iki ay geçti, bu yeri hala açamadı. Kuş pisliği altında açılmadan çürümeye başladı” dedi.

‘TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYAMAZ’

Dokuz aydır tek işe yarar icraatın boyacılara yapılan yer olduğunu ifade eden Güney, “Göreve geldiğinden beri 25 metrekarelik ve toplam 6 kişilik bu yeri açmayı başaramayan bir anlayış, Cedit Mahallesinde bırakın kentsel dönüşümü, bir taşı yerinden oynatabilir mi? Mümkün değil, yapamaz, yapamayacak. Zaten yavaş yavaş kabul etmeye başladı. Bize göre bu işi daha fazla uzatmasına da gerek yok. Geçenlerde de söylediğim gibi sizinle yola çıkan yolda kalır. Siz milleti değil, yalnızca ve yalnızca kendi siyasi ikbalinizi düşünüyorsunuz. İzmit Belediye Başkanı olarak ilçemizle ilgili riskli işlerden kaçarak algıyla bu şehri yönetmeye çalıştığınızı biz biliyoruz” dedi.

‘KADROSUNU BAYA GENİŞLETTİ’

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i eleştirmeye devam eden Güney, “Makam arabası kullanmayarak tasarruf ettim diyen Başkan Hanım, konu belediye başkan yardımcılarıyla ilgili kontenjana gelince hakkını sonuna kadar kullandı, hatta kadro veremediklerini koordinatör yaptı. Son bilgilere göre bir Başkan vekili, iki koordinatör, 5 başkan yardımcısı ve 12’si yeni 26 müdürü bulunuyor. İzmit’te kolay kolay kimseye nasip olmayacak genişlikte bir kadro. Bu kadroyu kendisi oluşturdu. Bu kadro Başkan hanım’ın iş yükünü hafifletmek için devletten hatırı sayılır maaş alıyor” diye konuştu.

‘MİA’YI BİLMİYOR’

Başkan Hürriyet’in MİA konusunda bilgi sahibi olmadığını da hatırlatan Güney, “İzmit Körfezinin ucuna kurulacak yeni bir yaşam merkezi. Bu konuda geçenlerde bir gazeteciye Başkan Hanımın verdiği demeci hayretle okuduk. Gazeteci soruyor: MİA konusunda ne diyorsunuz? Yanıt: “-MİA konusunda yorum yapmayacağım. Bilmediğim konuda konuşmayacağım. Bu konuda meclis üyesi Orhan Tanış daha yetkili ve etkilidir.” Orhan Tanış kim? Büyükşehir Belediyesi ve Karamürsel Belediyesi Meclis üyesidir. Başkan hanım, biz sizin bu şehre yabancı olduğunuzu biliyor ve söylüyorduk. Sonunda siz de bunu itiraf ettiniz” dedi.

‘MİA’YI KARAMÜRSELLİ’YE SORMAYIN’

Sözlerini sürdüren Güney, “Madem konuyla ilgili bilginiz ve fikriniz yok, gelin meclis üyelerimize sorun. Bizden fikir alın. İzmit’in en önemli projesini gidip Karamürselli meclis üyesine paslamayın. MİA’yı, Karamürselli Meclis üyesine sorun demek, İzmitlilere hakarettir. Yoksa siz görev ve yetkilerinizi Karamürselli meclis üyesine mi devrettiniz de bizim haberimiz yok. Böyle belediye yönetilemez. Böyle belediye başkanlığı da yapılamaz. İzmit’le ilgili konulara lütfen bir daha bu meclis dışından birilerini, en azından İzmit sınırları dışından birilerini katmayın” diye konuştu.

‘KADIN KOLLARI BAŞKANI BELİRLENMEDİ’

Geçtiğimiz aylarda görevinden istifa eden İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı’nın yerine gelecek ismin henüz belli olmadığını da ifade eden Başkan Güney,” Şu süreçte teşkilat çalışmalarımız, mahalle delege seçimleri, ilçe danışma meclislerimiz devam ediyor. Yoğunluktan dolayı henüz bir isim belirlemeyemedik. Ancak çalışmalarımız sürüyor. Betül hanımın yerine vekalet eden bir isim de yok. Önümüzdeki günlerde ilçe kadın kolları başkanımızı belirleyip kamuoyuna duyuracağız” dedi.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf