Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Gültekin Ve Özlü Sigara Yasağı Denetiminde

Başiskele Kaymakamı İsmail Gültekin ve Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Başiskele’nin işlek cadde ve sokaklarında uygulanmaya başlanan sigara yasağı sonrası denetiml…

Başiskele Kaymakamı İsmail Gültekin ve Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Başiskele’nin işlek cadde ve sokaklarında uygulanmaya başlanan sigara yasağı sonrası denetimlerde bulundu.

Solunum yoluyla kolayca bulaşabilen yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının önlenmesine yönelik, özellikle vatandaşların yoğun bulunduğu cadde ve sokaklarda sigara içenlerin maskelerini çenelerinin altına indirmesinin oluşturduğu riski ortadan kaldırmak için kurumlar kolları sıvadı. İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgeyle tüm illerde valilik ve kaymakamlıklarca belirlenen bazı cadde ve sokaklar, meydanlar, toplu taşıma araç durakları, PTT, ATM, Noter gibi sıralı işlemlerin yapıldığı noktalar ve ortak kullanım alanlarında sigara içmek yasaklandı.

SOSYAL MESAFE,MASKE VE HİJYEN 

Yayımlanan genelge sonrası Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararınca Başiskele’de Barbaros Mahallesi Atatürk Caddesi, Barbaros Mahallesi Millet Caddesi, Yeşilyurt Mahallesi Çuhadar Caddesi, Başiskele Sahil Bandı, Fatih Mahallesi Cumhuriyet Caddesi, Şehitekrem Mahallesi Hürriyet Caddesi, Mahmutpaşa Mahallesi Karamürsel Caddesi, Vezirçiftliği Mahallesi Fakülte Caddesi ve Yeniköy Merkez Mahallesi Vatan Caddesi’nde vatandaşların sigara içmesi yasaklandı.Toplum sağlığının korunması ve Koronavirüs salgının ilçede yayılımını engellemek için sık sık denetimlerde bulunan Başiskele Kaymakamı İsmail Gültekin ve Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü emniyet güçleriyle birlikte dün akşam Fatih Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde sigara yasağı, maske takma ve sosyal mesafe konularında denetimler gerçekleştirdiler.Denetimlerde vatandaşlara yeni uygulanan sigara yasağı konularında bilgilendirmelerde bulunurken, vatandaşlardan sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kurallarına da uygun hareket etmeleri de istendi.

ÖZLÜ: SAĞLIKLI YAŞA, ÇOK YAŞA

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, “Ülke ve milletçe Koronavirüs’e karşı arttırmış olduğumuz sıkı tedbir ve denetimlerle en kısa sürede bu virüsü atlatıyor olmanın en önemli koşulu birlik olmaktır. Hep birlikte tüm tedbirlere riayet ederek, üzerimize düşen görevleri bilinçli bir vatandaş benliğiyle yerine getirerek gerçekleştireceğiz bu zorlu süreci atlatacağız. Tüm komşularımızı bu vesileyle kişisel tedbirlerini almaları ve tüm uyarılara kat’î surette riayet etmeleri noktasında gerekli ikazlarımızı yapıyoruz. Tedbirlere uymayan her vatandaşımızın artık bir Kovid-19 hastası olması kaçınılmaz. Kendimizi ve sevdiklerimizi tehlikeye atmamak için lütfen tüm tedbirlere ve uyarılara uyalım. Doğru maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına rehavete kapılmadan riayet edelim. Sağlıklı kal, çok yaşa Başiskelem.” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *