Gönüllü Kültür Teşekkülleri Diyarbakır’a Gidiyor

Gönüllü Kültür Teşekkülleri Diyarbakır’a Gidiyor

/
/

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri, Diyarbakır annelerinin günlerdir devam eden çığılığına ses olmaya gidiyor

Gönüllü Kültür Teşekkülleri, evlatları dağa çıkan Diyarbakırlı annelere yarın desteğe gidecek. KİHMED Mesut Barış Konağı Gençlik Merkezi’nde yapılan açıklamaya, Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Sözcüsü Şahin Yaşlık, KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak, lim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şube Başkanı Feyzi Utaş, TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Hanefi Akbulut ve diğer paydaşların temsilcileri katıldı.

‘SOSYOLOJİK BİR VAKA’

KİHMED Mesut Barış Konağı Gençlik Merkezi’nde yapılan açıklamayı Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Sözcüsü Şahin Yaşlık yaptı. Yaşlık, “Günlerdir ülke gündeminde olmasına rağmen belli çevrelerce yok sayılarak üstü örtülmeye çalışılan Diyarbakır annelerinin çığlığı; eli kanlı örgütlerin hiçbir kumpasının, hiçbir toplum mühendisliğinin, hiçbir siyasi manipülasyonun, hiçbir algı operasyonunun bu aziz milletin bir ve beraberliğine halel getiremeyeceğini sosyolojik bir vaka olarak gündemimize taşımıştır. Yazmaları ve gözlerindeki yaşlarla, terör örgütünün siyasi yapılanmasının kapısında günlerdir mücadele vererek feryatlarını tüm dünyaya duyurmak isteyen annelerimizin yanında yer almayı vazife biliyoruz” dedi.

‘YANINIZDAYIZ’

Evlatları için mücadele veren anneleri ellerinden öptüklerini ifade eden Yaşlık, “Feryadınız feryadımızdır, mücadeleniz mücadelemizdir diyerek kendilerini destekliyoruz. Katlettiği on binlerce insanımızın kanıyla varlığını devam ettiren bir örgüte karşı verilecek dayanışmanın bayraklaşan adıdır Diyarbakır Anneleri. Kaos ve karanlığın baronluğuna soyunan katillerin maskelerini düşüren, uluslararası güçlerin maşası olmaktan öteye gidememiş kan dökücülerin kirli hesaplarını altüst eden çığlığın adıdır Diyarbakır Anneleri” şeklinde konuştu.

‘SUSPUS OLDULAR’

Sözlerini sürdüren Yaşlık, “Diyarbakır annelerinin çığlığı bize göstermiştir ki; barış ve özgürlük sloganıyla kan dökenlerin yanında olanlar, terör örgütünün siyasi uzantılarına destek söz konusu olunca halay başlığına soyunanlar, sırf siyasi menfaati uğruna teröre terör diyemeyerek işi çığırtkanlığa vuranlar mesele, millet ve memleket menfaatleri olunca sanatı, kalemi ve müziği ile aleyhte her türlü çığlığı basanlar, bir başlarına mücadele veren annelerimizin feryatları karşısında suspus olmuşlardır. Gezi ayaklanmasını sivil bir direniş olarak kutsayanlar, 15 Temmuz gecesini bankamatik kuyruğunda geçirenler, yüzlerce insanımızı şehit verdiğimiz o kanlı geceyi tiyatrodan sayanlar elbette ki bu feryatlara da ideolojik körlükle kayıtsız kalacaktır” dedi.

‘DESTEĞE GİDİYORUZ’

Yaşlık son olarak “Ülkemiz üzerine yapılan her türlü kirli tezgâhı sivil bir hareket olarak makyajlayıp destekleyenler, Diyarbakır Annelerinin feryadını nedense siyasi bir propaganda olarak lanse etmeye çalışmaları ise manidardır. Oysa ki bu örgütlü manipülasyon, kan tüccarlarının tezgahına ortak olanların düştükleri zilletin en somut göstergesidir. Diyarbakır Annelerinin bu mücadelesi algısı kör, basireti bitik olanların; kadına, anneye ve çocuklara verdiği değerin ne ölçüde olduğunu göstermesi açısından adeta bir turnusol kâğıdı olmuştur. Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri olarak ilimizi temsilen Memur-Sen, KİHMED, TÜGVA, Kızılay, İlim Yayma, MİKAV, İDEBİR ve Umuttepe Cami Derneği olarak Diyarbakır’a, aslan yürekli annelerimize desteğe gidiyoruz” dedi. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf