Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Gölcük Kent Konseyinden Neden Ses Çıkmıyor?

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı her hafta olduğu gibi Parti binasında gerçekleştirdiği haftalık toplantısının bir yenisini daha düzenleyerek  herkesin gözden kaçırdığı bir konuya açıklık getirdi.

Gölcük Kent Konseyinden Neden Ses Çıkmıyor?

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı her hafta olduğu gibi Parti binasında gerçekleştirdiği haftalık toplantısının bir yenisini daha düzenleyerek  herkesin gözden kaçırdığı bir konuya açıklık getirdi. Başkan Aynacı yaptığı açıklamada; Gölcük Kent Konseyinden bir haberiniz var mı? dedi. 

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı yaptığı açıklamalarında Gölcük Kent konseyi birbirinden değerli Gölcük ‘ün tanınmış simasından oluşmaktadır. Hepsi dostumuz arkadaşımız ama Gölcük Kent Konseyi son 5 yıldır ne iş yapmıştır.Misyonu Kentlilik bilincini oluşturmak, gelecek nesilleri dikkate alarak duyarlılığı geliştirmek, kente aidiyeti artırmak, kentin hak ve hukukunu korumak, aktif halk katılımını ve yerel yönetimlerin işlevliliğini ön planda tutmak olan bu kurumdan bir ses duyanınız var mı?.

SESSİZLERİN SESİ OLMADA NEDEN SESSİZ KALDINIZ

Başkan Aynacı açıklamalarının devamında Kent konseyi, Gençlik meclisi, Emekli meclisi,Engelli ve kadın meclislerinden bir açıklama duyanınız var mı? yada bir proje duyan var mı? Temel ilke değerleri;Etkin Yurttaş Yaratıcı: Yurttaşların haklarına sahip çıkmalarını desteklemek ve onları etkinleştirmeye yardım etmek.Düşünce Üretme Merkezi: Uzun sürede etkisin gösterecek çözüm önerileri için düşünce üretmek. Sessizlerin Sesi Olma, Azınlık gruplarının haklarını savunmak ve onların seslerini duyurmak olan kent konseyinden bu değerlere göre aksiyon gören var mı? dedi.

BELEDİYE MECLİS GÜNDEMİNE 5 YILDA KAÇ GÖRÜŞ BELİRTTİNİZ?

İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı, Belediyeler kanunu 76. Madde Kent Konseyi ile ilgilidir ve son paragrafı şöyledir; Kent konseyinde oluşturulan görüşler belediye meclisinin ilk toplantısında gündeme alınarak değerlendirilir. Son 5 yılda kent konseyinin görüşlerinden kaç tanesi belediye meclis gündemine gelmiş acaba? Bilen yada duyan var mı?. Kent konseyi yönetmeliği madde 11/a 1. Maddesinde Kent konseyi başkanı genel kurul tarafından seçilir. Kent konseyi başkanının görev süresi, yürütme kurulunun görev süresiyle paralel olmak üzere ilk dönem için iki yıl, ikinci dönem için üç yıldır. İbaresi yer almaktadır. Değerli başkan kaç yıldır bu görevi sürdürmektedir? Ne zaman en son genel kurul yapıldı? Bilen duyan var mı? dedi.

SAYIN SEZERE, KENT KONSEYİNİN VARLIĞINI GÖLCÜK'TEN NEDEN KALDIRDINIZ?

Sonuç olarak kent konseyi bu kent için bir şeyler yapıyorsa lütfen bize de söylesinler. Her zaman söylediğimiz gibi bu ilçe için yapılan her güzel şeye destek veririz. Seçim beyannamesinde adalet,liyakat, istişare diyen Ali Yıldırım SEZER, geride bıraktığın sürede istişareyi kiminle yaptınız. Kent konseyinin varlığını Gölcük'ten neden kaldırdınız.Bizzat belediyenin mali olarak oluşturduğu kurum ile 5 yıldır ne yaptınız?.

 

 

           

Bu Haberi Beğendin Mi?
1 kişiden 1 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *