Gölcük Fen 535 Öğrenci İle  Eğitime Coşkuyla Başladı

Gölcük Fen 535 Öğrenci İle Eğitime Coşkuyla Başladı

/
/

İlimiz Gölcük ilçesi'ndeki eğitim kurumlarından Gölcük Fen Lisesi, bu yıl 2019-2020 eğitim yılına 535 öğrenci, 41 öğretmenle  başladı.

Geçtiğimiz yıl 127 öğrenci mezun veren okul bu yıl bünyesine 150 öğrenci kattı. Eğitim'de 7'ci yılına giren Gölcük Fen Lisesi  20 derslikle  yatılıda 51kız, 52 erkekle bulunduruyor.

16 ÖĞRENCİ TIP FAKÜLTESİNDE 

Her Yıl başarısını arttıran Gölcük Fen Lisesi 2018-2019 eğitim yılı sonunda 16 Tıp Fakülesi, 6 diş hekimliği, 4 Eczacılık ve 34 mühemdistlik, 4 Fen Edebiyat Fakültesine öğrenci ile toplam  69 öğrencisini Üniversiteye yerleştirdi. 50 öğrenci ise istedikleri bölümler olmadığı için yerleştirme tercihi yapmadı.  

EĞİTİMDE İLÇE'NİN PARLAYAN YILDIZI

Bugün okul bahçesinde düzenlenen coşkulu törenle 2019- 2020 Eğitim- Öğretim yılına merhaba diyen Gölcük Fen Lisesi  2012 yılında açılan ve geçen yedi yılda kurumsallaşmasını tamamlayarak  gerek akademik başarılarıyla gerek sanatsal ve sportif etkinlikleriyle Kocaeli'nin eğitimde parlayan yıldızı oldu. Bu yıl dördüncü dönem mezunlarını veren okul,bugüne kadar  yüzlerce öğrencisini üniversiteli yaparken, toplamda yüze yakın öğrencisini tıp fakültelerine, 150 civarında öğrencisini mühendislik fakültelerine gönderdi. 

KILIÇ; ÇITAYI DAHA YÜKSEĞE ÇIKARACAĞIZ

Beş idareci ve 36 öğretmenden oluşan iddialı eğitim kadrosu ve yardımcı personeliyle yeni eğitim- öğretim yılına giren GFL, ayrıca 100 öğrencisini aile sıcaklığını aratmayan pansiyonunda ağırlayacak. Okul Müdürü Hasan Kılıç öğrencilere yönelik yaptığı açıklamasında yeni eğitim öğretim yılında başarılar dilerken, bu yıl yapaçaklarımız bugüne kadar yaptıklarımızın çok daha iyisi olaçaktır dedi.

PAZAR GÜNÜ YURTLARA YERLEŞTİLER

Gölcük Fen Lisesine bu yıl kayıt olan öğrenciler dün (Pazar) velileriyle okula gelerek yurtlarına yerleştiler. Pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı Nurdan Yavuz öğrencilere okulun iş ve işleyişi hakkında bilgi verirken, "Burası artık sizin eviniz ve aileniz. Burada arkadaşlarınızla uyum içinde başarılı olmak için çalışacaksınız. Sizler özel çocuklarsınız. Her biriniz birçok öğrencinin önüne geçerek sınavla buraya geldiniz. Gelecekteki mesleklerinizi belirleyecek hayatınıza yön verecek temelinizin atıldığı yer olacak. Sizlere güveniyor yeni eğitim yılınızda başarılar diliyorum dedi. Öğrenciler 3 odalı  yurtlarına  yerleştikten sonra etüt ve toplantı odalarında tanışma ve ardından okulun tanıtıma katıldı.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf