Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nden Örnek Proje

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı hizmet veren Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM), toplumsal sorumluluk projeleri kapsamında önemli bir adım daha attı. Başhekim Dt.

Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nden Örnek Proje

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı hizmet veren Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM), toplumsal sorumluluk projeleri kapsamında önemli bir adım daha attı. Başhekim Dt. Betül Gümen Helvacı'nın önderliğinde gerçekleştirilen proje, kamu yararına yapılan hizmetlere örnek nitelikte oldu.

Gölcük ADSM Başhekimi Dt. Betül Gümen Helvacı, İdari Hekim Uzm. Dt. Serdar Çik, Diş Hekimi Dt. Hande Kahraman Çapraz ve Ağız Diş Sağlığı Teknikeri Onur Ünlü’den oluşan heyet, Kocaeli İl Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağlı Türk Alman Vakfı Saraylı Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü'ne anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaretin amacı, çocukların ağız ve diş sağlığını yerinde kontrol ederek gerekli tedavilerin tespit edilmesi ve planlanması olarak belirlendi.

ÇOCUKLARIN SAĞLIĞINA YÖNELİK DETAYLI TARAMA VE TEDAVİ PLANLAMASI

Türk Alman Vakfı Saraylı Çocuk Evleri Sitesi'nde ikamet eden ve eğitim gören çocuklar, alanında uzman sağlık profesyonellerinden oluşan ekipler tarafından detaylı ağız ve diş sağlığı taramalarından geçirildi. Bu taramalar sonucunda, çocukların ihtiyaç duyduğu tedaviler belirlendi ve randevuları planlanarak tedavi süreçleri Gölcük ADSM bünyesinde gerçekleştirilecek şekilde organize edildi.

BENZER PROJELER DEVAM EDECEK

Proje hakkında bilgilendirmelerde bulunan Kocaeli İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Yüksel Pehlevan, diş ve dişeti hastalıklarının çocuklarda büyüme ve gelişim yetersizliğine yol açtığını vurgulayarak, sağlığın önce ağızda başladığına dikkat çekti. Op. Dr. Pehlevan, “Proje ile çocukların ağız ve diş sağlığını korumak ve gelecekte karşılaşabilecekleri sağlık sorunlarının önüne geçmeyi amaçlıyoruz. Proje kapsamında yapılan tarama ve tedaviler, çocukların hem sağlıklı bir ağız yapısına kavuşmalarına hem de genel sağlık durumlarının iyileşmesine katkı sağlayacak. Gölcük ADSM'nin yürüttüğü bu çalışma sadece çocukların değil aynı zamanda tüm toplumun sağlık bilincini artırmaya yönelik örnek teşkil ediyor. Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü olarak gelecekte benzer projelerin farklı kesimlerde uygulanması amacıyla çalışmalarımıza ve bu tür sosyal projelere katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

DESTEK VE KATKILARDAN DOLAYI TEŞEKKÜR

Gölcük ADSM Başhekimi Dt. Betül Gümen Helvacı ise proje ile ilgili yaptığı açıklamada,“Çocuklarımızın sağlığı bizim önceliğimizdir. Bu tür sosyal sorumluluk projeleriyle çocuklarımızın geleceğini daha sağlıklı bir şekilde inşa etmeyi hedefliyoruz. Türk Alman Vakfı Saraylı Çocuk Evleri'nde gerçekleştirdiğimiz taramalar ve planladığımız tedaviler, bu hedefimize ulaşmada önem arz ediyor. Projenin hayata geçirilmesinde sunduğu destek ve katkılardan dolayı başta Kocaeli İl Sağlık Müdürümüz Sayın Op. Dr. Yüksel Pehlevan ve yönetim ekibine, özverili çalışmalarından dolayı ekip arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Projede görevli Uzman Diş Hekimi Serdar Çik, Diş Hekimi Hande Kahraman Çapraz ve Ağız Diş Sağlığı Teknikeri Onur Ünlü ise muayene ve taramalarda çocuklarla yakından ilgilenerek, onların sağlıklı bir geleceğe adım atmaları için özveriyle çalıştılar.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *