Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Gökhan Ercan: CHP, İzmit Ve Büyükşehir Dahil Büyük Bir Çıkış Yapacak!

Belediye başkan aday adaylığı ve meclis üyeliği başvurularının başlamasıyla açıklama yapan CHP İzmit İlçe Başkanı Gökhan Ercan, “Geçen seçimde bazı ilçeleri kıl payı kaçırdık ama bu seçimde İzmit dahil Büyükşehir dahil büyük bir çıkış yapacağız.

Gökhan Ercan: CHP, İzmit Ve Büyükşehir Dahil Büyük Bir Çıkış Yapacak!

Belediye başkan aday adaylığı ve meclis üyeliği başvurularının başlamasıyla açıklama yapan CHP İzmit İlçe Başkanı Gökhan Ercan, “Geçen seçimde bazı ilçeleri kıl payı kaçırdık ama bu seçimde İzmit dahil Büyükşehir dahil büyük bir çıkış yapacağız.” dedi.

CHP İzmit İlçe Başkanı Gökhan Ercan yerel seçimlerde belediye meclis üyeliği ve belediye başkan aday adaylığı başvuruları hakkında açıklama yaptı. İlçe binasında açıklama yapan Ercan, başvuruların 21 - 28 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirileceğini ifade etti.

‘SON BAŞVURU TARİHİ 28 KASIM’

Yerel seçim çalışmalarının sürdürdüklerini söyleyen Ercan, “Genel Merkez tarafından partimize sürecin nasıl işleyeceğine dair bir genelge gönderildi. Bugün itibariyle belediye başkan aday adaylıkları ve meclis üyeliği aday adaylıkları bugün başlamıştır, haftaya Salı günü sona erecektir. Gerekli evraklar gönderilen genelgede belirtilmiştir. Kamu görevlisi arkadaşlarımız da 1 Aralık itibariyle görevlerinden istifa edecek, yasal süre içerisinde başvurularını yapabilecekler.” şeklinde konuştu.

‘ŞEHİT, GAZİ VE ENGELLİLERE ÜCRETSİZ’

Ödemelerle ilgili açıklama yapan Ercan, “Başvurularda kadınlara ve yarı Kadınlar yarı ücret tarifesinden engelli ve şehit ve gazi yakınlarımızdan da ücret alınmayacaktır. Ben hem meclis üyeliği hem belediye başkan aday adaylığı konusunda başvuru yapacak olan tüm arkadaşlarımıza başarılar dilerim ve hayırlı olsun.” dedi.

‘HERKESİN GÜNDEMİNDE’

Ön seçim ve ittifak konusunda düşüncelerini paylaşan Ercan, “31 Mart’ta daha güçlü bir İzmit için yeniden daha farklı daha güçlü hissedecek. Yerel seçimlerin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Ön seçim için de şu an için belli bir şey yok, tahminimce Genel Merkez bununla ilgili net bir karar verecektir. Genel Merkezimiz tüm seçim bölgelerinde aday gösterilmesine dair karar ışığında diye bir cümle geçirmiş. Ben ittifakın herkesin gündeminde olduğunu düşünüyorum Ma süreç tabi Genel Merkez’in kararıyla belli olacak.” ifadelerini kullandı.

‘BELEDİYE BAŞKANLIKLARINDA CHP’LİLER OLACAK’

Sonuçlarla ilgili tahminlerde bulunan Ercan, “Bu seçimde İzmit dahil Büyükşehir dahil büyük bir çıkış yapacağız. Derince, Karamürsel, Darıca gibi bazı ilçelerde seçimi kıl payı kazandık.  Bir önceki seçimi matematiksel incelediğiniz zaman sürece baktığınızda zaten durum belli oluyor. Kocaeli’de belediyelerde Cumhuriyet Halk Partili başkanlar olacak.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *