Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Gençlerden İzmit Belediyesi Kütüphanesine Yoğun İlgi

İzmitli gençler geleneksel ve dijital kütüphanecilik anlayışını aynı anda sunan İzmit Belediyesi Kütüphanesine yoğun ilgi gösteriyor. Gençler 21. yüzyıl normlarına uygun, h…

Gençlerden İzmit Belediyesi Kütüphanesine Yoğun İlgi

İzmitli gençler geleneksel ve dijital kütüphanecilik anlayışını aynı anda sunan İzmit Belediyesi Kütüphanesine yoğun ilgi gösteriyor.

Gençler 21. yüzyıl normlarına uygun, hibrit kütüphane olarak faaliyet gösteren İzmit Belediyesi Kütüphanesini yoğun bir şekilde kullanıyor. İzmit Belediyesi Kütüphanesi yaklaşık 3 bin basılı ve yaklaşık 25 bin dijital kitap arşiviyle vatandaşlara hizmet vermeyi sürdürüyor. Aynı anda 110 okura kapılarını açabilen İzmit Belediyesi Kütüphanesi, internet erişimine açık 6 adet bilgisayarla dijital hizmet sunuyor. Öğrenciler ücretsiz olarak çay - kahve otomatından ve lavabolardan faydalanırken kütüphanede bulunan bilgisayarları da kullanarak ders çalışabiliyorlar.

“ORTAMDAN ÇOK MEMNUNUM”

İzmit Belediyesi Kütüphanesi’nden faydalanan mezun öğrencilerden Ceren Gedik, “Yaklaşık 2 aydır kütüphaneye geliyorum. Ben mezun grubundayım. Burada ders çalışma imkanları oldukça iyi. Ortam oldukça sessiz. Burada ücretsiz çay ve kahve alabildiğimiz otomatımız var, lavabolar var. Çok yakınımızda alışveriş merkezi de bulunuyor. İhtiyacımız olması durumunda orayı da kullanıyoruz. Çalışma alanının yanı sıra çok sayıda kitap var. Kitap okumak istediğinizde ayrı köşeler mevcut. Bilgisayarları da kullanma imkanı bulunuyor. Ortamdan çok memnunum” ifadelerini kullandı. 

“BELEDİYE GÜZEL İŞ ÇIKARMIŞ”

Mezun öğrencilerden Ali Erdem Özel, “Mezun öğrenciler grubundanım. İzmit Belediyesine kütüphane hizmetinden dolayı teşekkür ederiz. Kütüphanenin özellikle akşam 22.00’a kadar açık olması çok avantaj sağlıyor. 2 aydır bu kütüphaneyi kullanıyorum. Kütüphanede özellikle çok çeşitli kitaplar mevcut. Benim ilgi alanım olan psikoloji ve yazılım konusunda çok güzel kitaplar var. İzmit Belediyesi bu konuda çok güzel bir iş çıkarmış” şeklinde konuştu.

“KÜTÜPHANE ÇOK RAHAT”

Kütüphaneyi kullanan üniversite öğrencisi Şeyma Yazan, “Ben Gebze Teknik Üniversitesi’nde öğrenciyim. İzmit’te bu kütüphaneye geliyorum. Kütüphane çok rahat, çalışma ortamı çok güzel. Sessiz bir ortam, oturma alanı da var. Yakında alışveriş merkezi bulunuyor. İstediğimiz zaman yemek yemeye çıkabiliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *