Gazi Lisesinde Hüzünlü Veda

Gazi Lisesinde Hüzünlü Veda

/
/

Gazi Lisesi emekli olan 5 öğretmenine veda kahvaltısı düzenledi. Okulun öğrencileri ve öğretmenleri 25 Haziran’da yapılacak mezuniyet töreni sonrası yeni dönemi Eğitim Kampüsü’ndeki İzmit Lisesi’nde karşılayacak

1992 yılından bu yana yaklaşık 10 Bin mezun veren Gazi Lisesi’nden 5 öğretmen emekli oldu. Emekli olan öğretmenlere plaket takdim edildi. Seka Park’ta bulunan Maide Restoran’da düzenlenen veda kahvaltısına İzmit Gazi Anadolu Lisesi Müdürü Zeki Koyun, Müdür Yardımcıları Numan Özel, Hasan Adıgüzel, Okul Aile Birliği Başkanı Birsen Ercan, mezun olan öğretmenler Edebiyat Öğretmeni Zeynep Berk, Rehber Öğretmen Berna Akyüz, Coğrafya Öğretmeni Gonca Yılmaz, Tarih Öğretmeni Nermin Sarı, Almanca Öğretmeni Şerif İlhan ve okul öğretmenleri katıldı. Teşekkür plaketi verilen öğretmenler 28 Haziran itibariyle emekli olacak.

İZMİT LİSESİ’NE YERLEŞECEKLER

İzmit Gazi Lisesi 2018-2019 eğitim sürecini tamamlıyor. Sağanak yağış sebebiyle ertelenen okulun mezuniyet töreni 25 Haziran Salı günü okul bahçesinde saat 18:00’da gerçekleştirilecek. Bu yıl okuldan 135 öğrenci mezun olacak. Ardından taşınma işlemlerine başlayacak. Okulda son mezuniyet törenini yapacak olan lisenin öğrencileri ve öğretmenleri Nuh Çimento Eğitim Kampüsü’ndeki İzmit Lisesi’nde eğitme devam edecek. Alemdar Caddesi ve İnönü Caddesi’nin kesiştiği noktada 7 Bin metrekare alanda 30 dersliği, bir spor salonu bulunan Gazi Lisesi bu ay içerisinde yeni yerine taşınacak.  Okulun Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve kent yöneticilerince nasıl değerlendirileceği ise şimdilik merak konusu.

‘HER GÜZEL ŞEYİN SONU VARDIR’

Gazi Lisesi, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında 598 öğrencisi ve 45 öğretmeniyle İzmit Lisesi adı altında eğitime devam edecek. Bu yıl son mezunlarını verecek olan İzmit Gazi Lisesi, öğretmen ve öğrencileriyle veda etti. Okuldan emekli olan 5 öğretmene plaket veren Gazi Lisesi, ayrıca veda kahvaltısı düzenledi. Kahvaltı sonrası konuşan Gazi Anadolu Lisesi Müdürü Zeki Koyun, “Emekli olan 5 öğretmeni için hazırladığı veda kahvaltısına hoş geldiniz. Gazi Anadolu Lisesi’nin son toplantısını eda ediyoruz. Her başlangıcın bir sonu var. 5 arkadaşımız tarihi Gazi Lisesi’nde çınar gibi bulundular ve ok öğrenci yetiştirdiler” dedi.

TEŞEKKÜR PLAKETİ VERDİ

Sözlerini sürdüren Koyun, “Okul idareciniz olarak benden yana hakkınız varsa hakkım helal olsun. Sizlerden de hakkınızı helal etmenizi istiyorum. İdareci arkadaşlarımız, öğretmenlerimiz ve okul aile birliğimizin hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu. Ardından emekli olan öğretmenler duygu ve düşüncelerini dile getirdikten sonra Okul Müdürü Zeki Koyun, kendilerine verdiği emeklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf