Gazi Lisesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Oluyor

Gazi Lisesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Oluyor

/
/

2 Abdülhamit döneminde yaptırılan tarihi İzmit Gazi Lisesi’ne İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü taşınacak

Kütüphane, ilçe milli eğitim müdürlüğü, çocuk oyun alanı, müze mi olacağı gibi değerlendirmelerin ardından sonunda tarihi İzmit Gazi Anadolu Lisesi için karar verildi. Birkaç hafta öncesine kadar otopark olarak kullanılan tarihi bina, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edildi.

OTOPARK HİZMETİ VERMİŞTİ

İzmit Serdar Mahallesi’nde eski cezaevi alanına yapılan Nuh Çimento Eğitim Kampüsü’ne taşınan İzmit Gazi Anadolu Lisesi’nin eski binası için karar verildi. Yıllarca binlerce öğrenciyi mezun eden İzmit Gazi Anadolu Lisesi binası, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne dönüştürülüyor. Geçtiğimiz yaz ayından bu yana müsait zamanlarda otopark hizmeti vererek esnafı ve vatandaşlara rahat bir nefes aldıran İzmit Gazi Anadolu Lisesi yine resmi bir kurum olarak değerlendirilecek.

KOLAY ULAŞIM

Yaklaşık iki hafta önce taşınma işlemi gerçekleştirilen okul binasında yeni kurum için hazırlıklar ufak ufak başladı. İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kozluk Mahallesi Sümer Sokak SEKA Camii yanında hizmet veriyordu. Yıllardır hem bina hem de otopark sorunu yaşayan İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, taşınma sonrası kolayca ulaşılabilir kurumlardan biri olacak. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf