Gazi Anadolu Lisesi Taşınıyor

Gazi Anadolu Lisesi Taşınıyor

/
/

Eski cezaevine yapılan eğitim kampüsünde İzmit Lisesi ile birleşen Gazi Anadolu Lisesi’nde taşınma işlemleri başladı. Okulun eşyalarını İzmit Lisesi Müdürü Fatih Taşdelen bizzat taşıdı

Nuh Çimento Eğitim kampüsüne son taşınan okul İzmit Gazi Anadolu Lisesi oldu. Okulun eşyalarının taşınma işlemi dün başladı.

İDARECİLER TAŞINMA SÜRESİNCE OKULDA

1886-1887 yıllarında Mekteb-İdadi olarak eğitim öğretime açılan 133 yıllık tarihi okul, bu yıl kapatılıyor. Nuh Çimento Eğitim Kampüsü’ne yapılan İzmit Lisesi’nin adı altında eğitim öğretime devam edecek okulda taşınma işlemleri başladı. Geçtiğimiz ay 24. Dönem mezunlarını da verip okula veda eden okul yönetimi, okulun son gününde hüzne boğulmuştu. Gazi Anadolu Lisesi Müdürü Zeki Koyun ise geçtiğimiz gün açıklanan müdür atamaları ile İzmit İbni Sinan İmam Hatip Ortaokulu’na müdür olarak atanmıştı. Öte yandan okul idarecileri de taşınma işlemi bitene kadar okulda görev yapmaya devam edecek.

‘10 GÜNE KADAR BİTER’

İzmit Lisesi Müdürü Fatih Taşdelen, taşınma işlemleriyle alakalı konuşarak “Yaz sezonu yavaş yavaş taşınmaya başlayalım dedik. Gazi Anadolu Lisesi’nde bulunan eşyaları tek tek taşıyarak kamyona yükledi. Bir hafta on güne kadar taşınma işlemi biter. Gazi Anadolu Lisesi’nin tüm demirbaşları İzmit Lisesi’ne aktarıldı. İhtiyacımız olan eşyaları alıyoruz. İhtiyacımız olmadığını çevre okullara dağıtacağız. Önceliğimiz kendi ihtiyaçlarımızı okula taşımak” dedi. Yeni okullarına alıştıklarını ifade eden Taşdelen, “Yeni binada personel sıkıntımız var. 5-10 tane personel talep edeceğiz. Bin 400 öğrencimiz var okulda.  Bu yıl 340 öğrenci alacağız” şeklinde konuştu. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf