Gazi Anadolu Lisesi Son Mezunları İle Okula Veda Etti

Gazi Anadolu Lisesi Son Mezunları İle Okula Veda Etti

/
/

Osmanlı döneminden bu yana tarihe meydan okuyan Gazi Anadolu Lisesi, son mezunlarını da yolcu etti. Öğrencilerine duygulu bir konuşma yapa Okul Müdürü Zeki Koyun, “Bundan sonra ne aynı sıralar, ne aynı sınıflar ne aynı koridorlar paylaşılmayacak” dedi.

24. dönem mezunlarını da verip ilerleyen günlerde taşınma işlemlerine başlayacak olan İzmit Gazi Anadolu Lisesi, geçtiğimiz gün hüzünlü bir vedaya sahne oldu. 1886-1887 yıllarında Mekteb-İdadi olarak eğitim öğretime açılan 133 yıllık tarihi okul, bu yıl kapatılıyor. Nuh Çimento Eğitim Kampüsü’ne yapılan İzmit Lisesi’nin adı altında eğitim öğretime devam edecek okul, son döneminde 131 mezun verdi. Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Okul Müdürü Zeki Koyun, çevre okulların müdürleri, okul idareci ve öğretmenleri, okul aile birliği, mezun öğrenciler ve velileri katıldı.

ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

İzmit Gazi Anadolu Lisesi Müdürü Zeki Koyun, törende duygulu bir konuşma yaparak “Sizlerin yetişmesinde olgunlaşmasında büyük rol oynayan yaptığınız tüm yaramazlıkları hoş gören öğretmenlerinize teşekkür ediyorum. Onlara olan sevginiz, yaşınız büyüdükçe o aranda büyüyecek ve öğretmenler kalbinizin bir köşesinde daima yaşayacaktır. Bundan sonra ne aynı sıralar, ne aynı sınıflar ne aynı koridorlar paylaşılmayacak. Bu gün bitse de gidelim dediğiniz okul günlerinin sonuncusu. O yüzden tadını çıkarın bugünün. Gazi Anadolu Lisesi herkesin hayatında bir parça” dedi.

‘KÜSMEYİ BİLE ÖZLEYECEKSİNİZ’

Öğrencilere hayatlarının sonuna kadar Gazi Anadolu Lisesi mezunu olarak kalacaklarını vurgulayan Okul Müdürü Koyun, “O çok istedikleri üniversiteyi kazanırlarsa birkaç ay sonra artık sabahları aynı evde uyanmıyor olacaksınız. Aynı sofrada yapılan sabah kahvaltıları yenen akşam yemekleri yerine ayda bir iki günlük ziyaretlerde hasret gidermeye bırakacak. ‘Ders çalış’ dedikten sonra kavga edip küsmeyi bile özleyeceğiniz günlere az kaldı” ifadelerini kullandı. Bayrak ve flama teslim töreninin ardından okulda dereceye giren öğrenciler açıklandı.

DERECELER KIZLARDA

Gazi Anadolu Lisesi’nin mezun olan 131 öğrenci içinde Elif Aksoy, okul birincisi oldu. Okul ikincisi Berna Koç, üçüncüsü ise Esma Nur Yener oldu. Okul birincisi Elif Aksoy veda konuşması yaptıktan sonra yaş kütüğüne plaket çaktı. Okulda 36 yıl hizmetli memur olarak çalışan ve okulun kapanması nedeniyle Hızırreis İlkokulu’na görev yapacak Ayhan Altıntaş’a da hizmtlerinden dolayı plaket verildi. Balonlarla süslenen okul bahçesinde son mezuniyet töreninde diplomalarını alan öğrenciler okulun son mezunları olmanın hüznünü ve sevincini bir arada yaşadı. Okulun müzik öğretmeni Gül Dülger, mini bir konser verdi. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf