Fabrika Ayarlarına Dönmeliyiz

Fabrika Ayarlarına Dönmeliyiz

/
/

Kırsal bölgelerde kapatılan okulların tekrar açılması gerektiğini ifade eden Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Emine Çalık, “Fabrika ayarlarına geri dönmenin zamanı çoktan geldi geçiyor” dedi.

Taşımalı sistem ile ülkemizde 1 Milyon 224 Bin öğrencinin eğitim gördüğünü ifade eden Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Emine Çalık, bir açıklama yaptı. Kırsal bölgelerde kapatılan okulların açılmasını talep eden Çalık, atama bekleyen öğretmenlerin de böylece yüzünün gülebileceğini belirtti.

‘ÖĞRETMENLER KIVRANIYOR’

119 Bin 380 servis aracıyla 1 Milyon 324 Bin çocuğun eğitim gördüğünü söyleyen Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Emine Çalık, “Köylerdeki okullarımızı kapatıp kat be kat paralar harcanarak karda kışta bu çocuklarımızı perişan etmek yerine ataması yapılmamış yüzbinlerce öğretmen işsizlik içinde kıvranıp intihar ederken kaynakları boşa harcamak niye? Eğitim sistemimiz çıkmaza girmiş, binlerce öğrenci sınavlarda sıfır çekmiş daha nereye kadar görmezden geleceksiniz” dedi.

‘DAHA KÖTÜYE GİDİYORUZ’

Sözlerini sürdüren Başkan Çalık, “Acilen çürümeye terk edilmiş köy okulları yeniden açılmalı, öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz bu çileden kurtarılmalı eğitim sistemimizde yeniden bir yapılanmaya gidilmelidir. Sizler de biliyorsunuz ki son yıllarda uygulanan eğitim politikalarıyla başarı yakalanmıyor, eğitim sistemimiz her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Çok zor değil, maliyetli hiç değil, fabrika ayarlarına geri dönmenin zamanı çoktan geldi geçiyor” diye konuştu.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf