Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Ezanı 5 Ayrı Makamda Okuyan İmam Vefat Etti

Mehmet Ali Paşa Camii eski imam hatibi Recep Uyar vefat etti. Mehmet Ali Paşa Camii veGültepe Zeytinlik Camii eski imam hatibi ve sosyal medyada ezanı 5 ayrı makamda okuması i…

Ezanı 5 Ayrı Makamda Okuyan İmam Vefat Etti

Bursa'da bulunan tarihi Yeşil Camiinin müezzini, Mehmet Ali Paşa Camii eski imam hatibi Recep geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Mehmet Ali Paşa Camii ve Gültepe Zeytinlik Camii eski imam hatibi ve sosyal medyada ezanı 5 ayrı makamda okuması ile tanınan, Bursa Yeşil Câmi müezzini Recep Uyar kalp krizi geçirerek, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

BUGÜN TOPRAĞA VERİLECEK

Uyar'ın naaşı, bugün  öğle vakti bu camide kılınacak cenaze namazının ardından Büyükorhan ilçesi Armutçuk Mahallesi'nde toprağa verilecek.

 

 

FARKLI MAKAMLARDA OKUDUĞU EZANLARLA SEVİLMİŞTİ

Dünyanın ve Türkiye'nin pek çok yerinden Yeşil Cami'ye gelen ziyaretçiler, müezzin Uyar'ın, vakitlerine göre farklı makamlarda okuduğu ezanlarını dinleyip sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı.Sosyal medyada bu görüntülerle sık sık gündeme gelen Uyar, ülke çapında tanınan ve sevilen din adamlarından biriydi.İzmit'te 20 yıl imam hatiplik yaptıktan sonra 2002'de Bursa'daki Yeşil Cami'ye müezzin olarak atanan Uyar, o tarihten itibaren görevini sürdürüyordu.

MEKANI CENNET, MAKAMI ALİ OLSUN”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın Recep Uyar’ın vefat haberinin ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Başkan Büyükakın paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “İlimiz camilerinde uzun süre görev yapmış, farklı makamlardaki okuduğu ezanlarla kendine hayran bırakan Bursa Yeşil Camii Müezzini Recep Uyar Hocamıza Allah'tan rahmet ailesi ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyorum. Mekânı cennet, makamı ali olsun.”

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *