Evrensel Matametik Köyü 140 Mezun Verdi

Evrensel Matametik Köyü 140 Mezun Verdi

/
/

Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde yaklaşık 2 yıldır Anadolu Lisesi Olarak Hizmet Veren  Evrensel Matematik Köyü bu yıl 2. Dönem mezunlarını vermenin haklı gururunu yaşıyor.

Sabancı Kültür Sitesinde düzenlenen mezuniyet törenine  Öğrenciler kadar velilerde büyük ilgi gösterdi. Evrensel Matematik Köyü bu yıl 80 kız, 60 erkek olmak üzere toplam 140 öğrenciyi mezun etti. Törene Okulun kurucularından Yavuz Çelik, eşi Şükran Çelik, Okul Müdürü İskender Çankaya, Müdür Yardımcısı Ümit Çetin, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın Eşi Kadriye Aydın ve seçkin davetli katıldı. Salona sığmayan veliler çocuklarınız izlemek için merdivenlerde oturarak töreni izlemek zorunda kaldı.

OKUL BİRİNCİSİ SERHAN SOYLU

Bu yıl okulun birinciliği 12/A sınıfından Serhan Soylu 96.22 puan ile oldu. Belgesini ve okul Plaketini Okul Müdürü iskender Çankaya takdim etti. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törende mezun öğrencilere yönelik son konuşmayı okul müdürü İskender Çankaya yaptı. Gençlere duygu yüklü bir konuşma yapan Çankaya “ Okul olarak eğitim felsefemizi, Atatürk ilke ve İnkılaplarını benimsemiş, ulusal bilinç ve değerleri özümsemiş ulusumuzun kültürel kimliğini kazanmış iyi  insan iyi yurttaş yetiştirme temeli üzerine kurduk. Türk Milleri için en iyi yönetim şekli Cumhuriyettir. Asla Atatürk ilke ve inkılaplarından vazgeçmeyin. Bizim ezberci, baskı altında, soru sormayan, miskin oturan, torpil arayan, yandaşlıkla, makama gelmeyi bekleyen, ezik, biatçı, nesillere değil, tam tersine özgür, araştıran. Bilim yapan bireylere ihtiyacımız var” dedi.

MUSTAFA KEMAL’İN ALEVLERİ OLARAK GERİ DÖNECEĞİZ

Mezun öğrenciler adına konuşan Simay Ustabaş “Büyüdük mezun oluyoruz.  Giderken Mustafa Kemal’in kızılcımı olarak gidip, alev olarak geri döneceğiz. Öğrenmek, öğretmek asla son bulmayacak. Hepinizin hayalleri gerçek olsun" dedi.  Ardından okul öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan 1 saatlik Müzik dinletisi büyük beğeni ve alkış topladı. Müzik dinletisinin ardından okul bayrak flama devir teslim töreni gerçekleşti. Ve sahneye tek tek müzik eşliğinde çıkan 140 öğrenci havaya  kep atıp sahnede uzun süre müzik eşliğinde eğlendiler.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf