Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Esin Alçıoğlu'nun 3. Kitabı 'Ariko Piyona Çalıyor' Raflarda

İlk kitabını 2015 yılında çıkaran Esin Alçıoğlu, ‘Ariko’ serisinin üçüncü kitabı, ‘Ariko Piyona Çalıyor’ raflardaki yerini aldı. …

Esin Alçıoğlu'nun 3. Kitabı 'Ariko Piyona Çalıyor' Raflarda

İlk kitabını 2015 yılında çıkaran Esin Alçıoğlu, ‘Ariko’ serisinin üçüncü kitabı, ‘Ariko Piyona Çalıyor’ raflardaki yerini aldı.

İlk çocuk kitabını 2020'de çıkaran Esin Alçıoğlu, serinin ’Ariko’ serisinin üçüncü kitabını da yayınladı. Ariko Paylaşmayı Öğreniyor’un ardından ‘Ariko’nun Oyunu Bozuluyor’ ve son olarak ‘Ariko Piyona Çalıyor’u raflara armağan eden Esin Alçıoğlu, çocukların dünyasını zenginleştirmeye devam ediyor. İlk kitapta paylaşmayı öğrenen Ariko karakteri, ikinci kitapta başkaları tarafından oynadığı oyun bozulunca ne yapacağını öğreniyor. Serinin üçüncü kitabı ise çocukların anne babalarının değil kendi hayalleriyle mutlu olduğunu anlatıyor. Serinin üçüncü Esin Alçıoğlu’nun dördüncü kitabı olan eserin devamı da şimdiden bekleniyor.

ESİN ALÇIOĞLU KİMDİR?

1984 İzmit doğumlu olan Esin Alçıoğlu, ilk ve orta öğrenimini İzmit’te tamamladıktan sonra 2002 yılında Yeditepe Üniversitesi Fen Edebiyatı Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü YÖK bursu ile tamamladı. Eğitiminin bir bölümünü Erasmus programı ile gittiği Essen Duisburg Üniversitesinde tamamlayan Alçıoğlu, lisans eğitiminin ardından devlet okulları ve özel dershanelerde Edebiyat öğretmenliği yaptı. Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalında ‘Yeni Türk Dili’ alanında yüksek lisans eğitimini tamamlayan Alçıoğlu’nun hakemli, hakemsiz birçok akademik dergide ve resmi makale sitelerinde çalışmaları bulunmaktadır. ‘Türk Halk Bilimi Sözlüğü’ adlı kitabını 2015’te yayınlayan Alçıoğlu, 2020 yılında ‘Ariko Paylaşmayı Öğreniyor’, 2021 yılında ‘Ariko’nun Oyunu Bozuluyor’ kitaplarını yayınladı. 2023 yılında ise serinin üçüncü kirabı olan ‘Ariko Piyano Çalıyor’u çocuklarla buluşturan Alçıoğlu, evli ve 1 çocuk annesidir.

Bu Haberi Beğendin Mi?
6 kişiden 6 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *