Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Erzurumlular Vakfı’ndan Şehitler Haftasına Özel Ziyaret

Şehitler Haftası dolayısıyla Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kocaeli Şubesini ziyaret eden Erzurumlular Vakfı Başkanı Ahmet Önal: “Milletimiz için şehitlik peygamberlikten sonra gelen en yüce makamdır.

Erzurumlular Vakfı’ndan Şehitler Haftasına Özel Ziyaret

Şehitler Haftası dolayısıyla Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kocaeli Şubesini ziyaret eden Erzurumlular Vakfı Başkanı Ahmet Önal: “Milletimiz için şehitlik peygamberlikten sonra gelen en yüce makamdır. Bu millet ülkesi ve bağımsızlığı için canını feda etmekten çekinmez” dedi.

Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı yönetimi, önceki gün özel bir çalışmaya imza attı. Şehitler Haftası kapsamında Erzurumlular Vakfı Başkanı Ahmet Önal ile beraberindeki vakıf temsilcileri, Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kocaeli Şube Başkanı Şaban Arlı ve yönetimini ziyaret etti.

‘GURURLU ZAFERLERE İMZA ATMIŞTIR’

Derneği ziyaretinde konuşan Erzurumlular Vakfı Başkanı Ahmet Önal, Türk milletinin vatanı için gösterdiği fedakârlıklara ve şehitlik anlayışına vurgu yaptı. Önal: “Tarih boyunca milletimiz, bağımsızlığı ve inandığı değerler için vatanı uğruna her türlü fedakarlıklar yapmaktan, canını vermekten çekinmemiştir. ‘Ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz’ inancıyla hareket eden milletimiz, istikbalimizi tehdit eden her türlü saldırıya karşı vatanını savunmuştur. Aziz milletimiz tarih boyunca bu uğurda şehadet şerbeti içerek sayısız kahramanlık destanına imza atmış, hür ve bağımsız yaşama kararlılığını tarih boyunca en zor şartlarda dahi ortaya koymuş, vatanseverliğiyle gurur duyduğumuz zaferlere imza atmıştır.” dedi.

 

‘HATIRALARINI YAŞATIYORUZ’

Başkan Ahmet Önal, konuşmalarının devamında “Asırlardır süren mücadelemizde yurdumuzu canı pahasına koruyan, mukaddes topraklarımız ve al bayrağımız uğruna canını seve seve feda eden, vatan ve millet sevgisini tüm sevgilerden üstün tutan şehitlerimize ve gazilerimize olan minnet borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz. Bugün bizlere düşen görev, onların hatırasını yad etmek ve bize emanet ettikleri vatanımızı canımız pahasına korumaktır. Bu düşüncelerle 14-20 Nisan Şehitler Haftası’nda başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

 

ARLI TEŞEKKÜR ETTİ

Erzurumlular Vakfı Başkanı Ahmet Önal açıklamasının sonunda ise Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kocaeli Şube Başkanı Şaban Arlı ve yönetimine de ev sahiplikleri dolayısıyla teşekkür etti. Konukları ile yakından ilgilenen Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kocaeli Şube Başkanı Şaban Arlı ise “Erzurumlular vatansever insanlardır. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Yakın alakanız ve bu özel haftadaki ziyaretiniz için teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *