Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Erdoğan: Kocaeli'ni Seviyoruz, 31 Mart Akşamı Daha Çok Seveceğiz!

Son il mitingini Kocaeli’de yaptıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan Büyükşehir Belediye başkanı olmak üzere 12 ilçe belediyesi'ni siz Kocaelilere emanet ediyorum dedi ve Emeklilere Kocaeli'den müjdeyi verdi.

Erdoğan: Kocaeli'ni Seviyoruz, 31 Mart Akşamı Daha Çok Seveceğiz!

Son il mitingini Kocaeli’de yaptıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan Büyükşehir Belediye başkanı olmak üzere 12 ilçe belediyesi'ni siz Kocaelilere emanet ediyorum dedi ve Emeklilere Kocaeli'den müjdeyi verdi. Temmuz ayında yeni bir düzenleme daha yapacağız dedi. Sandığın itibarını kuruyun sözlerine yer vererek, Kocaeli'ni seviyorum, 31 Mart akşamı daha çok seveceğim dedi. 

Erdoğan: “Seçim tansiyonunun farklı noktalara yönlendirmek isteyenlere karşı çok dikkatli olmalıyız. Seçim sistemimiz her açıdan dünyaya örnek olacak seviyededir. Uğruna bedel ödediğimiz bu kazançlarımızın elimizden gitmesine izin veremeyiz. Kökenimiz, meşrebiz, hayat tarzımız, siyasi renklerimiz fakrı olabilir ama Türkiye bizim ortak çatımızdır. Sandıklar hepimizin namusuna emanettir. Sandığın korunmasında siyasetçisi, kamu görevlisi ve seçmeniyle hepimize sorumluluklar düşüyor. 31 Mart seçimlerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu kadar büyük katılımın bir benzerini az önce Bursa’da gördüm.” diyerek Bursa’dan selam getirdiğini belirtti.

‘BİRÇOK BADİRE ATLATTIK’

Erdoğan: “Kazançlarımızın hiçbiri bize altın tepsilerde sunulmadı. Hak ve imkanlarımız bize lütuf olarak verilmedi. Son 21 yılda milletçe hep beraber kazandık. Gizli, açık nice sabotaja maruz kaldık. Bir başka milletin başına gelse bir daha ayağa kalkamayacak olaylar yaşadık. Son olarak 53 bin vatandaşımızı 104 milyar dolar zarara yol açan asrın felaketi depremle imtihan edildik. Allah’a şükürler olsun tüm bu badirelerin altından kalkmayı bildik. Terör örgütlerine tarihin en ağır darbelerini indirdik. Bölgemizi güvenli hale getirdik.” İfadelerini kullandı.

‘5 YILLIK GÜNDEMİMİZ DEPREM HAZIRLIK OLACAK’

Bölgemizin depreme hazırlığı konusunda da kararlı olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Depreme hazırlık konusunda kentsel dönüşümleri sürdüreceğiz.  Marmara bölgesine karşı öncelikli görevimiz. TOKİ vasıtasıyla attığımız adımların hayat kurtardığını 6 Şubat depremlerinde bir kez daha gördük. Tarihin tekerrür etmesini istemiyorsak hangi partiden olursak olalım deprem meselesini beka sorunu olarak görmek zorundayız. Önümüzdeki 5 yıl boyunca gündemimizin depreme hazırlık olması hayati öneme sahiptir. Yerel yönetimlere el ele vererek bu süreci iş birliği içinde yönetmeliyiz.” şeklinde konuştu.  

‘TAKOZ SİYASETİNE TAKILMADIK

Sözlerini sürdüren Erdoğan: “Biz hiçbir zaman tribünlere oynayanlardan olmadık. Milletimize bedel ödetecek adımlara tevessül etmedik. Hep ileriye batık, gözümüzü ufuktan hiç ayırmadık. Savunma sanayilerinde projelerimize başlarken bizi hayalperestlikle suçlayanlar bugün bize gıptayla bakıyor. Her seçim öncesi ‘Petrol buluyor’ diyerek bizimle dalga geçenler Gabar’daki 37 bin varil üretimimizi takdir etmek zorunda kalıyor. Son 20 yıldır muhalefetin takoz siyasetine takılı kalsaydık bugün bunların hiçbiri olmazdı. Ne istihdamı artırabilir, ne milli gelirimizi 1,1 trilyon doların üzerine çıkarabilirdik.” diye konuştu.

KOCAELİ YATIRIMLARINI ANLATTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli yatırımlarını da sıraladı. Erdoğan: Son 21 yılda Kocael’ye 305 milyar liraya yakın yatırım yaptık. 12 bin 941 adet derslik inşa ettik. Gebze Teknik Üniversitesini faaliyete geçirdik 18 bin 538 kişilik yurt binaları açtık. 57 spor tesisi yaptık. İhtiyaç sahipleri vatandaşlarımıza 5,75 milyar lira tutarında kaynak aktardık. Sağlıkta 1220 yataklı Kcoaeli Şehir Hastanesi başta olmak üzere 3071 yataklı 22 hastane dahil 93 adet sağlık tesisini Kocaeli’ye Çayırova ve Gölcük Devlet Hastaneleri işle 9 Salı tesisisin inşası sürüyor. TOKİ aracılığıyla 506 konutu hak sahiplerine teslim ettik. 7230 konutun yapımı sürüyor.” dedi.

‘BÜYÜKAKIN’I SİZE EMANET EDİYORUM’

İlimize yapılan yatırımları sıralamaya devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ulaştırmada 151 kilometrede aldığımız bölünmüş yolu, 376 kilometreye çıkardık. Darıca metro hattını da Marmaray’a entegre edeceğiz. Karamürsel Kızderbent ve İhsaniye barajlarını ve 4 sulama tesisi kazandırdık. Kocaelili çiftçilerimize 5,5 milyar lira tarımsal hibe desteği verdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ı sizlere emanet ediyorum. Sahip çıkacaksınız değil mi? Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum, kalın sağlıcakla.” diyerek Cumhur İttifakı adaylarını sahneye çağırarak hep birlikte fotoğraf verdi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *