Encümen 8 Gündemi Karara Bağladı

Encümen 8 Gündemi Karara Bağladı

/
/

Sekiz gündem maddesini görüşmek için toplanan İzmit Belediye Encümeni’ne Nurettin Bulut başkanlık yaptı İzmit Belediye Encümeni 8 gündem maddesi için toplandı.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün evrakları encümende görüşüldü. 2 kaçak yapının imar barışından faydalanması ile cezaları iptal edilirken Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün var olan bütçesinden 3 Milyon TL’nin yeni kurulan Spor İşleri Müdürlüğü’nün bütçesine aktarma yapılması kararı onaylandı.

64 TAŞINMAZIN TAPU DEVRİ

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün encümendeki maddeleri şöyle: Yenidoğan Mahallesi 4868 Ada 5 ve 6 nolu parsel ile 4869 ada 16 parsel nolu taşınmazlar üzerine kat karşılığı yapılan konut-sosyal tesis ve ticari alanların bulunduğu ikinci etaptaki 64 adet taşınmazın Bektaş İnşaat adlı firmaya tapu devri yapılması kararı kabul edildi. Sapakpınar Mahallesi 438 nolu parseldeki ihdas ve tevhid kararları onaylandı. Kozluk Mahallesi 190 ada 34 nolu parseldeki yola terk haritası kararları onaylandı. Çağırgan Mahallesi 3159 nolu parseldeki yola terk ve ifraz kararları onaylandı. Durhasan Mahallesi 468 Ada 4 nolu parseldeki Gürsel Aydoğdu’ya ait 21 metrekarelik kısım yolun geçişini engellediği tespit edildi. Aydoğdu, mahalleli ve muhtar ortak karar alarak bu yerin belediye uhdesinde kalması kapsamında belediye adına kamulaştırmasını istedi. Bu karar encümende onaylandı. İMAR BARIŞI İLE CEZALAR İPTAL Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün yaptığı denetimler sonrası Sanayi Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi no 81 adresinde 226 ada 2 nolu parselde Ömer Yayla tarafından yapılan kaçak inşaatın para cezası ve yıkım kararları yapı kayır belgesi alındığı için iptal edildi. Para cezası ve mühür işlemi kaldırıldı. Körfez Mahallesi 1879 ada 12 nolu parselde Süleyman Budak tarafından yapılan kaçak inşaat, vatandaşın imar barışından istifade etmesiyle para cezası ve yıkım kararlarının işlemden kaldırıldı. Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün tek gündem maddesi olan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün var olan bütçesinden 3 Milyon TL’nin yeni kurulan Spor İşleri Müdürlüğü’nün bütçesine aktarma yapılması kararı onaylandı.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf