EMEKÇİLER MEYDANLARDA

EMEKÇİLER MEYDANLARDA

/
/

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, bugün Türk İş Konfederasyonu tarafından ilimizde kutlanıyor. Kutlama öncesi işçiler Doğu Kışla Parkı’ndan Milli İrade Meydanı’na yürüyecek. 

Bugün saat 10.00’de katılımcılar Doğu Kışla Kapalı Pazar alanında toplanacak. Daha sonra kortej halinde mitingin yapılacağı Milli İrade Meydanı’na yürünecek. 1 Mayıs kutlamasına Türk İş’e bağlı sendikaların ilgi göstermesi bekleniyor. 

YÜRÜYÜŞ SAAT:10.00'DA

Türk-İş Konfederasyonu’nun 1 Mayıs kutlamalarını Kocaeli’de yapma kararı almasının ardından kutlamaların merkezi olarak İzmit belirlendi. Türk-İş’e bağlı sendikalara üye işçiler, İzmit’e akın etti. Doğu Kışla'da toplanan işçiler, Milli İrade Meydanı'na kadar yürüyecek. 1 Mayıs kutlamaları ve tüm konfederasyon, sendika, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının oluşturacağı kortej nedeniyle İzmit’te bazı yollar araç trafiğine kapatılacak. Saat 10.00’da başlayacak yürüyüş nedeniyle İzmit Rafet Karacan Bulvarı, Milli İrade Meydanı’na kadar kapalı olacak. Güvenlik amacıyla da Dolphin AVM’nin önünde şehir merkezine giden yolun tek şeridi kapatılacak.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf