Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Emek Partisi, Corning İşçilerinin Çocuklarına Yılbaşı Hediyelerini Ulaştırdı

Emek Partisi, 156 gün grev yapan Corning Kablo işçilerinin çocuklarına yılbaşı hediyelerini ulaştırdı. Emek Partisi Gebze İlçe Binasında yapılan buluşmaya Corning Kablo işçileri çocuklarıyla birlikte katıldı.

Emek Partisi, Corning İşçilerinin Çocuklarına Yılbaşı Hediyelerini Ulaştırdı
 
Emek Partisi, 156 gün grev yapan Corning Kablo işçilerinin çocuklarına yılbaşı hediyelerini ulaştırdı. 
 
Emek Partisi Gebze İlçe Binasında yapılan buluşmaya Corning Kablo işçileri çocuklarıyla birlikte katıldı.Burada konuşan Emek Partisi MYK üyesi Arzu Erkan, "Corning işçileri 156 gün direndi. Memlekette yoksulluk bu kadar derinleşmişken, 156 gün boyunca bir arada grevi sürdürme iradesi gösterdi. Kocaeli bölgesi açısından önemli bir kazanım. Biz Emek Partisi olarak ilk günden beri Corning işçilerinin yanında olmaya, dayanışmayı büyütme gayreti içinde olmaya çalıştık. Bu kampanyayı da grevle dayanışma amacıyla için örgütlemiştik ama greviniz sonuçlanınca, kazanımın hediyeleri oldu" dedi. 

"YENİ YILINIZI KUTLUYORUZ"

Dayanışmanın önemine vurgu yapan Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı lhami Şahbaz, "Her grevin bir dayanışma ağı vardır. Greve çıkan işçi arkadaşlarımız, onların ailesi, çevresi ile bütünleşen, birleşen bir ağ vardır. Bizler gibi partilerin de örgütlerin de dayanışmayı büyütmesi grevin kazanımla sonuçlanmaya giden yolu daha da kolaylaştırıyor. Tabii bir de bu grevin görünmeyen tarafları var. Evdeki eş ve çocuklar bu grevin önemli bir parçasıdır. Çocukların okul hayatı, grev süresince yaşamını devam ettirebilmesi çok önemlidir. Biz de bu grevde çocukları unutmayalım istedik. Yeni yılda Corning işçilerinin çocuklarıyla dayanışmak istedik. Derler ki dayanışma mücadelenin güzelliğindedir. Biz de bu güzellikte sizinle ortak olmak istedik. Yeni yılınızı da şimdiden kutluyorum. Tüm Corning işçilerine ve ailelerine mutlu yıllar" diye konuştu. 

"DAYANIŞMA EZİLENLERİN İNCELİĞİDİR" 

Emek Partisi'nin işçilerin partisi olduğunu belirten Emek Partisi Kocaeli İl Yöneticisi Tarık Erkan, "Parti deyince aklımıza burjuva partiler gelebilir. Burjuva partiler için 170 çocuğu giydirmek bir tane patronun kırıntısına
bakar. Biz öyle değiliz biz işçilerin partisiyiz. Bu gördüğünüz 170 parça eşyanın tamamına yakını, tek tek işçi arkadaşlarımızın, tek tek emekçi kadınların, öğrenci arkadaşlarımızın, yevmiye ve harçlıklarından, biriktirerek aldıklarıdır. Hiç birinde patronların haram bir kuruşu yoktur. Aslolan ezilenlerin inceliği olan dayanışmanın gereğini yapabilmektir. Biz onu yapmaya çalıştık çocuklar yeni yıla gülerek gitsin istedik" dedi. 
Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *