Ellibeş: Tatillerinizi Sıraya Koyun

Ellibeş: Tatillerinizi Sıraya Koyun

/
/

AK Parti’nin 63’ncü Kartepe İlçe Danışma Meclisi toplantısı geniş bir katılımla gerçekleşti.

Gölcük ve Başiskele İlçe Danışma Meclisi toplantılarından sonra önceki akşam da(Salı) gerçekleşen AK Parti Kartepe İlçe 63’ncü Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi toplantısı Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

AK PARTİLİ KURMAYLAR EKSİKSİZ KATILDI

AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz ve yönetim kurul üyelerinin ev sahipliği yaptığı Kartepe İlçe 63’ncü Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi toplantısına; İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, il ve ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları başkanları, mahalle başkanları ve yönetimleri, meclis üyeleri ile istişare kurulu üyeleri katıldı.

31 MART SEÇİMLERİNİN BİRİNCİSİYİZ

31 Mart seçimlerinde Kocaeli birincisi olduklarını hatırlatan AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, 63’ncü ilçe danışma meclisinde yaptığı konuşmada ana kademe, kadın, gençlik kolları ve meclis üyeleri ile birbirleriyle uyumlu olarak çalıştıklarını söyledi. İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Özdemir’de, AK Kadınların durmaksızın çalışmaya devam ettiklerini belirtti, mahallelerde katılım gösteren başta kadınlar olmak üzere teşkilatlara ve parti üyelerine teşekkür etti.

KARTEPE'Yİ NAKIŞ NAKIŞ İŞLİYORUZ

Yaklasık 10 yıldır teşkilatlarda görev yapmanın gururunu yaşadığını belirten Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, teşkilatların birçok kademesinde görev yaptığını, bu davanın bu ferdi olmaktan her zaman gurur duyduğunu söyledi. Çok güzel bir seçim geçirdiklerini çok çalıştıklarını ve başarılı olduklarını belirten Kocaman şöyle konuştu: “Meclis üyelerimiz ile uyum içinde birlik beraberlik içinde çalışıyoruz. Kartepe gerçekten bir başka güzel, farkını çok iyi görüyorum. Şimdiye kadar güzel hizmetler yapıldı; çok güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz. Kartepe’yi 10 yaşında bir çocuk gibi nakış-nakış işliyoruz. Kartepe hızlı ve güzel gelişiyor. 20-30-50 yıl sonrası hayal ediyor ve heyecanlanıyorum. Herkes bu partinin neferi olsun, şucu- bucu olmasın. Milletimiz, vatan hainlerine 15 Temmuz’da dersini verdi. Vatanımıza bayrağımıza sahip çıkacağız.” Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın konuşmasında darbelerle ilgili değerlendirme yaptı.

DEMOKRASI NÖBETİNE GELENLERE TEŞEKKÜR ETTİ 

Büyükakın, şunları söyledi: “Dün, hain darbe girişiminin 3’ncü yıldönümüydü, darbe karşısında duran aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. 251 vatan evladımız, 15 Temmuz’da gözlerini kırpmadan canlarını feda ettiler. Onların sayesinde biz bu toplantıları huzurla yapıyoruz. Gazilerimize minnet ve şükran borçluyuz. Darbelerin ortak özelliği şudur; kendilerini milletin üzerinde tutarlar. Darbecilerin hepsinde aynı kafa var. Rabbimiz, aziz milletimize nöbet görevi vermiştir. Biz bu milletin varisleriyiz, gelecek nesillere aktarmalıyız. Demokrasi, vatan ve dünya nöbeti tutanlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi. Kartepe teşkilatlarından övgüyle söz eden Büyükakın, “Kartepe Teşkilatı bizi Kocaeli’de birinci yaptı. Teşekkür ediyorum dedi.

15 TEMMUZ'U NE HİKMETSE SAHİPLENİYORLAR

Bütün ilçe teşkilatlarımızın hepsi çok kıymetli. İlçe Başkanımızın şahsında teşkilat mensuplarını tebrik ediyorum. Kadınlarımızın bu aziz davada emekleri inkar edilemez.” İfadelerini kullandı. 3 yıl önce hain FETÖ terör örgütü eliyle darbe girişiminde bulunulduğunu hatırlatan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Tiyatro diyenler, kontrollü darbe diyenler şimdi 15 Temmuz’u ne hikmetse sahipleniyorlar. 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren Türkiye’de artık darbe girişimleri son buldu.” dedi. AK Parti teşkilatlarının güçlü duruşlarına devam edeceğini ifade eden Ellibeş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz AK Parti olarak kurulduğumuzdan bu yana tarih yazdık. Kuruluşundan bu yana partimizde görev alan dava arkadaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Onlar bize miras bıraktılar, biz o mirası devam ettiriyoruz. AK Parti, teşkilatları ile güçlü duruşuna devam edecektir. Yaz gününde, tatil günlerinde bu toplantıya, yüzde 80 katılım nedeniyle teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimlerinde yüzde 60 oyla Kocaeli birincisi oldunuz; sizlere teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Gönül belediyeciliği yaptık, şimdi gönül siyaseti yapıyoruz. Fedakarlıklarımızı daha da artıracağız. Vitesi biraz daha yükselteceğiz. Seçim bitti diye istirahat yok; tatillerinizi sıraya koyun. Teşkilat çalışmalarını ve halkla buluşmaları ihmal etmeyelim. Çok güzel işler, hizmetler yaptık. Sıkıntılar var, dünyada da sıkıntı var. Ülkemize karşı ekonomik savaş, saldırılar var. Şimdi etkisi hissediliyor. Bize yakışan dünya lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a desteği dün verdik, bugün veriyoruz, yarında vermeye de davam edeceğiz.” Toplantının basına kapalı bölümünde de partililer dilek ve önerilerde bulundular, çeşitli konularda sorular yönelttiler.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf