Eğitimciye Şiddet Siyah Bayrak

Eğitimciye Şiddet Siyah Bayrak

/
/

Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, giderek artan eğitimciye şiddete siyah bayrakla tepki gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde öğrencisi tarafından öldürülen Müdür Yardımcısı Necmeddin Kuyucu’nun ardından eğitimciler yasta. Bir yandan yas tutan eğitimciler bir yandan da eğitimcilere şiddete tepkili. Eğitimcilere şiddete yönelik sendika binasına siyah bayrak asan Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Yaşar Şanlı, konuyla ilgili açıklama yaptı.

‘KARARLI BİR DURUŞ GEREKİYOR’

Eğitimcilere şiddeti kınayan Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, “Her gün şiddetle uyanıyor, şiddetle akşam ölüyoruz. Adeta cinnete dönüşmüş şiddetten öğretmenden doktora, hemşireye; esnaftan taksiciye, kadına, çocuğa toplumun her kesimi maalesef payına düşeni alıyor. İşte en son Necmeddin KUYUCU öğretmenimizi kaybettik. 10 binler yürüdük; bir daha yaşanmasın diye dua ve dileklerde bulunduk. Yarınlara dair hep bir umudumuz taze kalsın diye sabrettik. Ama artık yeter! Toplum olarak sert bir refleks, kararlı bir duruş göstermek zorundayız” dedi.

‘USANDIK’

Sözlerini sürdüren Başkan Şanlı, “Artık sevgi, güler yüz ve şefkat galip gelmek zorunda. Bu vesile ile belki bir kar tanesinin devasa çığa ve çığlığa dönüşmesi umuduyla sendikamıza siyah bayrağımızı astık. Matemimizin yüreğimizi boyadığı rengi tüm şehirle paylaştık. Artık yeter. Şiddet değil, sevgi istiyoruz. Artık Yeter! Düşmanlık değil dostluk kazansın istiyoruz. Artık Yeter! Gayrı usandık; yetsin artık, bitsin artık bu şiddet diyoruz” diye konuştu. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf