DSP’DEN SİYASİ BÜYÜKLERİNE VEFA

DSP’DEN SİYASİ BÜYÜKLERİNE VEFA

/
/

Ankara’da 34. Yaşını kutlayan DSP, kurucu liderlerinin yanı sıra Mustafa Kemal Atatürk ve eski Başbakan İsmet İnönü’nün kabirlerini ziyaret etti.

Demokratik Sol Parti 34. yılını kutluyor. 34. yaşını Ankara’da bir dizi etkinlikle kutlayan DSP Genel Merkezi’ne Kocaeli İl Örgütü de eşlik etti. İlimizden bir otobüs ile kutlamalara katılan DSP Kocaeli İl Örgütü, Ankara’da devlet mezarlığında bulunan kurucu liderleri Bülent Ecevit’in kabrini ziyaret etti. Ardından Atatürk döneminin son Başbakanı İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret eden DSP’liler akabinde Anıtkabir’e gitti. Anıtkabirde Atatürk’ün huzuruna çıkan DSP, burada çelenk sundu. Partililer ardından Genel Başkanları Önder Aksakal ile Ankara Çankaya Belediyesi Vedat Dalokay Kokteyl Salonu’nda (Kurtuluş Parkı içi-Yenişehir Çankaya) kutlamaya katıldı.

‘EĞİLMEDEN YILMADAN’

Otuz dördüncü yılını kutlamanın gururu ve sevinci içinde olan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Partimiz, 34 yıldır yılmadan, eğilmeden, kimsenin kul ve kölesi olmadan ayakta duruyor. Atatürk ilke ve inkılaplarını esas aldığımız partimizin çalışmalarında bu anlayış hiç değişmedi 34 yıldır bu perspektifte yanlışları söylemeyip doğruları savunduk, öyle yapmaya da devam edeceğiz. Partimizin 34. yılını kutluyor tüm partililerimize Ankara programında bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum” dedi. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf