DSP FEVZİYE KARAOĞLAN ANISINA HELVA DAĞITTI

DSP FEVZİYE KARAOĞLAN ANISINA HELVA DAĞITTI

/
/

DSP Ecevit anısına helva dağıttı Demokratik Sol Parti (DSP) Kocaeli İl Örgütü, ülkemizin eski başbakanlarından Bülent Ecevit’ in ölüm yıldönümü vesilesiyle Fevziye Camii avlusunda cami cemaatine helva dağıttı.

Programa DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu’nun yanı sıra DSP İzmit İlçe Başkanı Ömer Karakaya ve çok sayıda partili vatandaş katıldı. Camii avlusunda açıklamalarda bulunan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “ Ne ezen, ne ezilen, insanca, hakça bir düzen kurmak için çaba gösteren, toplumun her kesimini kucaklayan bir siyasi anlayışın temsilcisi Bülent Ecevit’ in düşüncelerine ve ilkelerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bülent Ecevit, Türk siyasi yaşamına nezaketi, cesareti, inancı, güveni ve dürüstlüğü kazandıran devlet adamı olarak halkımızın gönlündeki yerini hep korumuştur” dedi.

“UNUTMAYACAĞIZ VE UNUTTURMAYACAĞIZ”

Dedeoğlu sözlerini, “ İnsan hakları, işçi hakları ve halk için her türlü büyük mücadeleyi veren Bülent Ecevit’ e Türkiye çok şey borçludur. Özgürlükçü, halkçı, bağımsızlıkçı devlet anlayışıyla Türk siyasetine damga vuran Bülent Ecevit liderler arasında en çok düşünce üreten, ideolojiyi yenileyen lider özelliğine sahipti. Halkın içinde olmayı seven, imza attığı pek çok başarısıyla halkta her zaman heyecan uyandıran bir lider olmuştur. Onu unutmayacağız ve unutturmayacağız” ifadeleriyle sonlandırdı.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf