Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Doğruyu Söylemek Değil, Yapmak Zordur...

“Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur. ” sözünü duymayanımız yoktur. Yerel seçimlere 3 gün kaldı.

Yaşar Durmaz

Köşe Yazarı


Doğruyu Söylemek Değil, Yapmak Zordur...

“Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur.” sözünü duymayanımız yoktur. Yerel seçimlere 3 gün kaldı. 31 Mart Pazar günü sandık başına giderek 5 yıl daha bize hizmet edecek yerel yöneticilerimizi seçeceğiz.

Seçimimizi yaparken mutlaka özgür irademizle hareket edeceğiz, cesur olacağız, şehrimizin ve ülkemizin menfaatlerini koruyacağına inandığımız adaylara oylarımızı vereceğiz.

Vatan, Millet, Bayrak, Kutlu Dava, Barış, Kardeşlik kelimelerini sözde değil de, özde bu değerlere inanan adaylara oylarımızı verelim. Seçim propaganda döneminde adeta bütün partiler ve adaylar Ramazan ayı olması nedeniyle bol keseden iftarlar, sahurlar tertiplediler, gösterişli sofralarda oylarımızı devşirmeye çalıştılar.Hatta bazı adaylar daha da ileri giderek tesbih, takke ve tülbent bile dağıtarak bizlerin dini duygularımızı kullanarak oya tahvil etmeye çalıştılar.

31 Mart’ta sandığa giderek “Biz maraba değiliz, siz de ağa değilsiniz” diyelim. 5 yılda bir önümüze gelen sandığa giderek devletin dini adalettir, ahlaktır diyenlere karşı dürüst ve onurlu adaylara oyumuzu vererek tavrımızı ve duruşumuzu sergileyelim.

Seçimlerde siyasi görüşümüzü bir kenara bırakıp şehrimize ve mahallemize en iyi hizmeti yapacağına inandığımız çalıp çırpmayacak , belediye imkanlarını bir avuç rantiyeciye peşkeş çekmeyecek dürüst ve işinin ehli adaylara şehrimizi emanet edelim.Emanet bizim kültürümüzde çok değerli bir kavramdır. O halde emaneti ehil insanlara teslim etmek için sandığa mutlaka gidelim. Böylelikle demokratik tavırımızı sergilemiş olalım.

Siz bakmayın seçilince parti rozetimi çıkaracağım ,bundan sonra herkesin başkanı olacağım diyenlere, durum gerçekte hiç de böyle değildir, maalesef kimse parti rozetini çıkartıp kenara bırakmıyor, bu sözler siyaseten söylenen sözlerdir.
Seçilenlerin rozetlerini çıkartmalarına hiç gerek yok , varsın rozetleri yakalarında kalsın, sıkıntı yok, filhakika hakdan, hukuktan , doğruluktan ayrılmasınlar.

İlimizde 12 İlçe ,1 Büyükşehir Belediyesi var. AK Partinin 2014 yerel seçimlerinde 13-0’lık skoru 2019’da 12-1 ile bozulmuştu. 31 Mart yerel seçimlerinde netice ne olur? 13-0 ,12-1(İzmit) , 11-2 (İzmit-Derince),10-3 (İzmit-Derince-Karamürsel). Bu ilçelerden en çok sonucu merak edilen hiç şüphesiz AK Parti adayı Muharrem Tutuş ile CHP adayı Fatma Kaplan Hürriyet arasında geçecek olan seçimlerdir. Bakalım seçim sabahı hangi ilçe veya ilçeler Nisan 1 şakası yapacak,hep beraber göreceğiz.

Ez cümle 31 Mart günü yapacağımız tek şey var.

Cesur olacağız, oyumuzu 1  kutu ramazan kolisine, 1 kutu makarnaya, 1 takkeye, 1 tesbihe, 1 tülbent ve  1 eşarpa satmayacağız. Hangi siyasi parti, hangi siyasi görüşten olursak olalım bize hizmet edecek, çalmayacak, çaldırmayacak, çırpmayacak, adaletli ve ahlaklı bir duruş sergileyecek ehil başkan adaylarına oyumuzu verelim.

Kazasız belasız bir seçim olmasını dilerken, aklını kiraya vermeyen , vicdanı ile cüzdanı arasında sıkışmayan bilinçli yurttaşlarımıza da selam olsun diyorum..

Bu Haberi Beğendin Mi?
7 kişiden 7 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *