Doğan: Özgürlüğüme Kavuştum

Doğan: Özgürlüğüme Kavuştum

/
/
/

31 Mart Yerel seçimlerinde yeniden aday olmayan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Aday olmadığım için mutluyum, doğru karar verdiğimi düşünüyorum.  Özgürlüğüme kavuştum” dedi.

Kocaeli Paraf Haber sitemize hayırlı olsun ziyaretinde bulunan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yoğun iş temposunda ziyaretimize geldi. Soydan İş Merkezi’nde eski anılarını da hatırlayan Doğan, burası ilk günkü gibi hep aynı zarafetini taşıyor. Burada benim muayenem vardı. Sonradan kapatıp kiraya verdim ve kiracım ile sorun yaşayınca sattım.  Tıp merkezi hastane kurduk. Bu pasajın o dönemler hep en geç ben kapatırdım” dedi .

‘DOĞRU BİR KARAR VERDİM’

İzmit’te Belediye Başkanlığı yaptığı süre zarfında attığı her adımı haber oldu. Kentte isminden en çok söz ettiren belediye başkanları arasında yer aldı. En çok konuşulan, en çok eleştirilen, projeleri ile Türkiye’de ve dünyada adından sıkça söz ettiren, bildiği doğrudan taviz vermeyen Doğan, “Bize ne takdir edilirse o görevde görev yapacağız hiçbir görev olmazsa biz bulunduğumuz yerden de üreterek ülkemize milletimize katkı sağlayacağız. Aday olmadığım için mutluyum,  doğru karar verdiğimi düşünüyorum.  Özgürlüğüme kavuştum” dedi.

MİSYONUMU TAMAMLADIM

“İsteseydim tabii ki belediye başkanı olurdum” sözlerine yer veren Doğan, “Her şeyi tadında bırakmak gerek. Ben ne söylüyorsam tesadüfen söylemiyorum. Bin kere düşünüp bir kere söylüyorum. Hızlı ve uzun düşünüyorum bir çocuk doktoru titizliği ile düşünüyorum.  Detaycı bir insanım. Bakın 2016 yılının 10. ayında 2 dönem yeter demiştim. Ve İzmit’ten bir daha aday olmayacağımı açıklamıştım.  Şahsım olarak 10 yılda misyonumu tamamladığımı düşünüyorum. Belediye başkanlığı yapmak isteyenler için de 10 yıl yeterli bir süre” dedi.

SAĞLIK TURiZM KİMLİĞİ KAZANDIRACAĞIM

Doğan açıklamalarında “Benim gibi insanların mevkiye, paraya ihtiyacı yok.  Bu görevlere de ihtiyacımız olduğundan değil, hizmet etmek için geldik.  Bunu da 10 yıl içinde yapmış olduğumu düşünüyorum. Ama biz reisimize partimize ahitat ı yüksek kişileriz. Ne denirse onu kabul eder görev biliriz. Bundan sonraki süreçte bize görev verilmezse laiki ile yapmaya çalışacağım. Ha olurda görev verilmezsen ilaha ki kamuda görev alacak değiliz, özel sektörde de mücadelemizi vereceğiz. Proje ve yatırımlarımız Kocaeli’ye sağlıkta bir turizm kimliği kazanması için çalışacağım” ifadelerine yer verdi.

ÇALIŞIRSANIZ GENÇ KALIRSINIZ

Bu kentte seveni olduğu kadar sevmeyeni olduğunu belirten Dr. Nevzat Doğan “Doğru insanlar bizi sever menfaat sahibi yanlış insanlar bizi sevmez.  Yanlışlar her zaman kazanamaz bir gün kaybedecekler. Ancak benim enerjim hala bitmedi. İyi bir donanıma da sahibim. Bu süreçte çalışmak lazım çalışırsanız genç kalırsınız. Kocaeli’de 5 yıl milletvekilliği,  10 yıl belediye başkanlığı yaptım. Bana göre İzmit’te belediye başkanlığı Türkiye’deki en zor belediye başkanlıklarından biri tanesi ama ona rağmen milletvekilliğinden çok belediye başkanlığını daha çok severek yaptım” şeklinde konuştu.

GÜNDÜZ NÜFUSUMUZ 1 MİLYONU GEÇTİ

Sözlerini sürdüren Doğan, “Hele ki benim belediye başkanlığımın ilk döneminde meclis CHP ağırlıklıydı. İzmit’te güçlü bir yerel muhalefet, sivil toplum örgütü çok fazla, kamuoyu çok hassas,  millet Kocaeli’nin birçok ilçesinden çok İzmit’ti takip ediyor,  İzmit’te yaşıyor ve yine İzmit’tin gece nüfusu 400 Bin ise gündüz nüfusu 1 milyon’un üzerine çıkıyor. Başka ilçelerden devlet dairelerine buraya geliyorlar, hatta alışverişte bile İzmit’ti tercih ediyorlar. Her ne kadar ilçe boyutunda gözükse de günlük işi gücü çöpü bakımı düzeni tertibi ona göre şekilleniyor” dedi.

İZMİT’TE İÇ SİYASETİN VERDİĞİ ZORLUKLAR VAR

Doğan, “İzmit Büyükşehir Belediyesi olduğu zamanlardan şimdi 10 kat daha büyüğüz.  Nüfus ve büyüklüğümüz arttı. İzmit’te iç siyasetin verdiği zorluk ta var. En büyük talihsizliğimiz büyükşehir belediyesinin altındaki kararlarda hizmet olarak çalışmak. Ben buna rağmen benim tarzımda biri için belediye başkanlığının milletvekilliğinden çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.  Bizler makama, maaşa ihtiyacı olan adamlar değiliz. Mevki ve kariyere ihtiyacımız yok hiç olmadı da. Biz zaten belediye başkanı milletvekili olmadan önce bunlara sahiptik. Çocuk hekimliği, başhekim yardımcılığı ve başhekimlik özel sektörde hastanemiz kliniğimiz oldu biz zaten bir kariyerle girdik siyasete. Belediye Başkanlığının parasına da kariyerine de ihtiyacımız yok Allaha şükür. Başka tür özlük haklarına da ihtiyacımız yok arabam olur,  şoförüm olur,  bunlar zaten vardı bundan sonrada olacak” dedi.  

YENİ BAŞKAN BELEDİYEYİ GÜZEL DEVRALACAK

“Pazarlara 60 milyon TL’lik bir yatırım yaptık” diyen Başkan Doğan, “Rulolar halinde olan 1923’ten kalma 4,4 Milyon evrakı elektronik ortama aldık. Bunu profesyonel firmalarla 1,5 yılda tamamladık.  Türkiye’nin en modern arşivi haline gerdirdik. Gölkay Parkı yaptık, sanal gerçeklik merkezi, Kadın Sosyal Yaşam Merkezi, Cephanelik mesire alanı, ekopark,  Kültür tepesi, Kapanca Sokak’ı, bisiklet yollarını yaptık ve 80 bin bisiklet dağıttık. Belediyenin parasını çarçur etmedik, tasarruf ettik. Benden sonra gelecek olan belediye başkanı belediyeyi güzel devralacak” şeklinde konuştu.

ESNAF DÜŞÜNCELERİNİ DEĞİŞMEZ İSE BU ŞEHİRDE KİMSE BİRŞEY YAPAMAZ

10 yıldan buyana her projeyi önce vatandaşa sorduklarını belirten Başkan Doğan, “Yaptığımız her işi projeyi vatandaşa sorduk. Anketler yaptırdık. Eksik görünen yerleri esnaf halk istemediği için dokunmadık. Esnaf hiç yara almadan hizmet yapılsın istiyor. Fetiye Caddesi,  İstiklal Caddesi ve Kapanönü’ne buralara esnaf istemediği için dokunmadık.  Muhalefet kişilerin bilinçli olarak da kaşıdığı bir yer burası. Esnafın düşünceleri değişecek. Değişmezse bu şehirde kimse bir şey yapamaz” ifadelerini kullandı.

ÖNYARGILI OLMAMALIYIZ

Doğan, “Yıllar beni olgunlaştırdı. Ben insanların kılık kıyafeti yaşam şekli, kendi dünyalarında özgür olmaları taraftarıyım. Kimse Kimseye karışmasın, toplumla çatışmayacaksa kendi özgürce ne yaparsa yapsın. Kimin neye inandığını neyi ne kadar yaptığını bilemezsiniz. Allaha ne kadar yakın olduğunu bilemezsiniz. İnsanların kılık kıyafetlerini sosyal tercihlerine asla önyargılı olmamalıyız. Hoşgörü ile karşılamalarıyız. Kimse kimseye karışmamalı “dedi.

BU ŞEHİR AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNİ SEVDİ

Millet İttifakı’nın İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet’i de eleştiren Başkan Doğan, “Fatma Kaplan Hürriyet, bazı şeylerde hata yapıyor. Siyaseten ciddi hatalar bunlar. Tabela konusunda bizleri, devleti zarara soktu. Fatma Hanım adayken bu yanlış işleri yaparsa Allah yetki vermesin kim bilir neler yapar daha. Bunlar daha adayken belediyeyi 5 bin lira ye zarara uğrattı. İki kez vinç kiralayıp gönderdim. Hukukçu bir insan Hukuk tanımadı, Allah bu şehri bu insanların eline düşürmesin. Biz onların dönemlerini de biliyoruz” diye konuştu.

MACERAYA GEREK YOK

Tereddüttünüz olmasın bu millet neyin ne olduğunu biliyor. Bu şehirde 10 yılda artan oy varsa bu şehir Ak Parti belediyeciliğini sevdi demektir. Maceraya gerek yok Allah’ın izni ile İzmit’te Ak Parti alacak hiçbir sorun yok. İzmit belediyesinde farkın 5 puandan aşağıya inerse ben şahsen kendimi biraz eksik hissederim. 5 puanın üzerinde olmamız lazım. Çünkü biz gerçekten bu şehirde güzel işler yaptığımızı düşünüyoruz her kesime hizmet ettik her partiden sempatik kazandık, bizi sevmeyenler sempati duymayanlar yanlış yolda giden insanlar. Onlar kendilerini düzeltirse gerçekten bizi sevecekler” dedi.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

5 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf