Diriliş Gençlik Kampları Yaz Sıcağını Unutturuyor

Diriliş Gençlik Kampları Yaz Sıcağını Unutturuyor

/
/
/

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Samanlı Dağları’nın Eteklerindeki Aytepe Yaylasında İnşa Edilen Diriliş (1-Bayan, 2-Erkek) Gençlik Kampları Ziyaretçilere Eşsiz Bir Ortam Sunuyor. Bunaltıcı Yaz Sıcaklarını Unutturan Kamplarda Hayatın Bireyselleştirdiği Yaşam Kültüründen; Katılımcı, Paylaşımcı, Birlik Ve Beraberlik İçinde Bir Ortamı Misafirlerle Paylaşıyor.

STRES ATILABİLECEK BİR ORTAM

Diriliş Kamplarının Yapım Aşamalarında Doğanın Hiçbir Şekilde Tahrip Edilmemiş Olması En Büyük Özelliği Olarak Dikkat Çekiyor. Misafirler Gönül Rahatlığı İle Stres Atabilecekleri Bir Ortamda Doyasıya Eğleniyor. Betona Hiçbir Şekilde Yer Verilmemiş Kamplar, Gelen Misafirlerin Kısa Bir Süreliğine De Olsa Şehrin Kalabalığından Ve Beton Yapılardan Uzak Kalmasına İmkân Sağlıyor. Kampların En Güzel Yanlarından Biri De Telefon Ve Televizyon Gibi Teknolojik Aletlerin Kullanılmaması.

BİNLERCE MİSAFİR AĞIRLANDI

Kılavuz Gençlik Modeli’nin Önemli Bir Ayağını Oluşturan Ve Kentin En Zirve Yerlerinden Olan Samanlı Dağları’nın Eteklerinde Aytepe Yaylası’nda İnşa Edilen Diriliş 1 Ve Diriliş 2 Kampları Türkiye’de Önemli Bir Örnek Teşkil Ediyor. Özellikle Gençlerin İlgisini Çeken Diriliş Gençlik Kampları, Bugüne Kadar Binlerce Misafiri Ağırladı. Kocaeli Ve Türkiye’nin Çeşitli Yerlerinden Gelen Binlerce Genç, Diriliş Kampları’nda Muhteşem Vakit Geçirirken Becerilerini Geliştirerek Kendi Fikirlerini De Hayata Geçirme Fırsatı Buldu.

ETKİNLİKLER YAPILIYOR

Diriliş Gençlik Kamplarında Yaz Aylarında Birbirinde Farklı Etkinlikler Yapılırken; Sosyal, Kültürel, Zihinsel Ve Bedensel Gelişimlerine Katkıda Bulunuyor. Kamplarda Futbol Ve Voleybol Sahaları Bulunurken Parkurlar, Pentatlon, Paintball, Masa Tenisi, Badminton, Okçuluk, Matrak, Jenga, Tabu, Mangala Ve Mayın Tarlası Gibi Birçok Etkinlik Yapılıyor.

GENÇLİK LİDERLERİ ÖRNEK OLUYOR

Diriliş Kampları’nda Görev Alan Gençlik Liderlerinin Tamamı Üniversite Öğrencilerinden Oluşuyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına Bağlı Kurul Tarafından Seçilen Liderler Belli Bir Eğitimden Geçtikten Sonra Kamplarda Görev Almaya Başlıyor.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf