Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Dilek Yalçın: Varlıklarımızdaki Artış Borçlarımızdaki Artıştan Fazladır

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, bütçenin görüşüldüğü Kasım ayı meclis toplantısında 4 buçuk yıldır sosyal projelerin sayısının artmasına dikkat çekerek, “Borçlarımızın çok arttığını söyleyemeyiz.

Dilek Yalçın: Varlıklarımızdaki Artış Borçlarımızdaki Artıştan Fazladır

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, bütçenin görüşüldüğü Kasım ayı meclis toplantısında 4 buçuk yıldır sosyal projelerin sayısının artmasına dikkat çekerek, “Borçlarımızın çok arttığını söyleyemeyiz.  Varlıklarımızdaki artış borçlarımızdaki artıştan çok daha fazla oranda gerçekleşmiştir” dedi.

İzmit Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında bütçe görüşülürken Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, sosyal projelerin sayısının artmasına dikkat çekti. Yalçın, “Burası kamu sektörü, hizmet sektörü. Borcunuz ne olursa olsun her şekilde yol yapmak, sosyal projeler yapmak, vatandaştan gelen talepleri karşılamak zorundasınız. Bunun için yeri geldiğinde borçlanırsınız yeri geldiğinde varlık satmanız gerekiyorsa bu sorumluluktan kaçınma şansınız yok.

SOSYAL PROJELERE DEĞİNDİ

Bizler de göreve geldiğimizde bu yana özellikle sosyal projelere ağırlık verdik. Birkaç örnek vermek gerekirse Otizm Spor ve Yaşam Evi’ni açtık, Alzheimer Yaşam Evi’ni açtık. Üniversiteli öğrencilerimizin faydalandığı Anne Eli projemizi hayata geçirdik. Muhtarlarımıza personel desteği sağladık. Yüzlerce kadın İZGİM’den faydalanıyor. Çınar Akademi, Çınar Çocuk Evlerimiz çocuklarımıza ve gençlere eğitim veriyor. İzmit Sanat Akademisi gençlerin yeteneklerini keşfediyor. Borçlarımızın çok arttığını söyleyemeyiz.Varlıklarımızdaki artış borçlarımızdaki artıştan çok daha fazla oranda gerçekleşmiştir” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *