Denetimlerde Okul Servislerine  Ceza Yağdı

Denetimlerde Okul Servislerine Ceza Yağdı

/
/

Emniyet Müdürlüğü’nde okul çevreleri ve okul servislerine yapılan denetimlerde 36 okul servis aracına 18 Bin 85 TL para cezası kesilirken 5 araç trafikten men edildi

Okulların açılmasıyla teyakkuza geçen Emniyet Müdürlüğü il genelinde uygulama yaptı. Yapılan denetimlerde Bin 955 şahıs sorgulandı. Çeşitli suçlardan aranan 9 şahıs yakalandı ve gereği yapıldı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada çocukların güvenliğini sağlamak amacıyla uygulamaların eğitim öğretim döneminde kararlılıkla sürdürüleceği belirtildi.

GECE GÜNDÜZ UYGULAMA

2019-2020 Eğitim Öğretim döneminde okullar ve çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri kapsamında Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak Asayiş, Çocuk, Tem, Narkotik, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ile İlçe Emniyet Müdürlükleri bünyesindeki toplam 159 ekip ve 583 personelin katılımıyla yapılan çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik okul çevreleri ile servis araçları denetimi yapıldı. 07:00,18:00 saatleri arasında 3 aşamalı olarak Karayolları Trafik Kanunu ve okul servis araçları yönetmeliği çerçevesinde okul servis araçlarına, şoförlerine ve rehber personele yönelik denetleme gerçekleştirildi.

BİN 955 KİŞİ SORGULANDI

Yapılan kontrollerde 11:00-21:00 saatleri arasında 2 aşamalı olarak ilimizde bulunan ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeyindeki 163 okulun çevresi ve yakınında bulunan umuma açık yerlere yönelik yapılan uygulamada Bin 955 şahıs sorgulandı. Çeşitli suçlardan aranan 9 şahıs yakalandı ve gereği yapıldı. 317 umuma açık yer kontrol edildi. Başiskele’de bulunan 1 oyun salonu, Karamürsel’de bulunan bir çay bahçesine ruhsatı bulunmamasından dolayı tutanak tutuldu. 357 okul servis aracı kontrol edilirken 36 okul servis aracına farklı maddelerden toplam 18 Bin 85 TL para cezası kesildi. 5 araç trafikten men edildi. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf