DEMİRTAŞ; ZENGİN SPORU DEĞİL

DEMİRTAŞ; ZENGİN SPORU DEĞİL

/
/

Fuar içinde aralıksız faaliyet gösteren Kocaeli Atlı Spor Kulübü Kocaeli basınını ağırlayarak faaliyetlerini anlattı. 

Kulübün 3 dönemdir Başkanlığı üslenen makine mühendisi  Savaş Demirtaş "Dışardan bakıldığında binicilik zengin sporu sanılıyor. Zengin Sporu değil" açıklamalarında bulundu. 

70'IN ÜZERİNDE KUPASI VAR

İlimizin resmi tek Atlı Spor Kulübü Bünyesinde 64 üye, 4 antrenör 12’si sahipli 25 at var. 4.5 yaşından itibaren, üst yaş sınırı olmaksızın herkese açık. Her seansı 1 saat olmak üzere ayda 4 seans ücreti 400 TL. İsteyen üye olabiliyor. Üyeler için indirim uygulanabiliyor. Genelde anaokulu ve ilkokul seviyesindeki çocuklar ilgi gösteriyor. Merkezde, yürüme mesafesinde olduğu için ulaşımı çok kolay. Bu yüzden taşınmayı düşünmüyorlar. Ulusal şampiyonalara katılıyorlar ve ciddi ses getiriyorlar. Şu ana kadar 70’in üzerinde kupa kazanılmış.

HERKESE AÇIK BİR TESİS

Dışardan bakıldığında binicilik zengin sporu sanılıyor. Ayrıca tesisten atı olanlar yararlanabiliyor diye de bir algı var. Bundan dolayı halk uzak duruyor, fuarda gezenler Atlı Spor Tesisleri’nin yanına yaklaşmaktan çekiniyor. Oysa binicilik söylendiği gibi zengin sporu değil. İlla atınızın olması da gerekmiyor. İsteyen kendi atıyla gelebiliyor ama olmayanlar için kulübün atları var. Soslar tesisler sabah 08.00’den, akşam 18.30’a kadar açık. Sadece üyelere değil, herkese kahvaltı ve öğlen yemeği hizmeti veriliyor. Ev yemekleri var.

YENİ TESİSE İHTİYAÇ VAR

En büyük sıkıntı aşırı yağışlarda denizin hemen kenarında alçak zeminde bulunan ağırın su alması. Ciddi bir masraf ve uğraş gerektiriyor. Yönetim ağırı yüksek olan diğer tarafa taşımak, böylece aşırı yağmurlardaki sıkıntıdan kurtulmak istiyor. Ayrıcı tribün ihtiyacı var. Tesis için yaklaşık 1.5 milyonluk bir kaynak gerekiyor. Aslında İbrahim Karaosmanoğlu döneminde destek sözü almışlar ama doların yükselmesiyle ertelenmiş, sonra da malum Belediye de başkan değişti. Yeni Başkan Tahir Büyükakın’dan hayırlı olsun ziyareti için randevu talep etmişler ama şimdilik konuyu gündeme getirmek istemiyorlar.

1 YIL ÖNCE MAHKEMEYİ KAZANMIŞLAR

1992 yılında kurulan Kocaeli Atlı Spor Tesisleri fuar içinde 2 dönümü (kapalı alan) Büyükşehir Belediyesi’ne 10 dönümü Milli Emlak’a ait arazi üzerine kurulu. Milli Emlak 10 dönüm arazinin kullanımıyla ilgili Atlı Spor Kulübü’nden aylığı 55 bin TL’den geriye dönük 2.5 milyon kira bedeli talep etmiş. Konu mahkemeye gitmiş. Atlı Spor Kulübü fuar içinde 10 dönüm arazi üzerine kurulu Tenis Kulübü Tesisleri’nin kirasını emsal göstererek itiraz etmiş. Mahkeme Atlı Spor Kulübü’nü haklı görmüş. Milli Emlak’a ait yerin Büyükşehir’e devredilmesiyle ilgili süreç devam ediyor. Bu devir gerçekleşirse Atlı Spor Kulübü rahatlayacak.

3 DÖNEMDİR KULÜP BAŞKANI

3 dönemdir Başkanlığı mesleği makine mühendisliği olan Savaş Demirtaş yapıyor. Tanıtım ve basın sözcülüğünü Elif Sarıgülle, müdürlüğü ise judo camiasından tanınan Fikret Yıldız yapıyor. Başkan Demirtaş biniciliğe merakıyla ilgili, “İki kızımı uzun süre buraya getirdim. At binmeyi çok seviyorlardı. İyi yetiştiler, katıldıkları şampiyonalarda önemli dereceler aldılar. Avrupa dördüncülüğü elde ettiler. Bu başarılardan dolayı kulübümüzün 1 olan federasyondaki delege sayısı 5’e çıktı. Kısacası merakım kızlarımdan kaynaklanıyor” dedi.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf